LACIO SE IZBLAMIRAO USRED RIMA: Penaldo smorio Atalantu!
Fudbaleri Lacija, Foto: AP/ Tano Pecoraro

serija a, 32. kolo

U narednom kolu, Lacio gostuje Udinezeu, a Sasuolo dočekuje Juventus

Objavljeno: 23:59h

Fudbaleri Sasuola pobedili su danas u gostima ekipu Lacija sa 2:1, u utakmici 32. kola italijanske Serije A.

Lacio je poveo u 33. minutu golom Luisa Alberta, izjednačio je Djakomo Raspadori u 52, a konačan rezultat postavio je Frančesko Kaputo u 91. minutu.

Lacio je upisao treći uzastopni poraz i šanse za osvajanje titule sveo na minimum. Ekipa iz Rima je druga na tabeli sa 69 bodova, odnosno ima šest manje od prvoplasiranog Juventusa koji kasnije večeras igra protiv Atalante.

Na drugoj strani, Sasuolo je osmi sa 44 boda, pet manje od šestoplasiranog Napolija.

U narednom kolu, Lacio gostuje Udinezeu, a Sasuolo dočekuje Juventus.

Fudbaleri Juventusa i Atalante odigrali su nerešeno 2:2, u derbi meču 32. kola Serije A.

Duvan Zapata je doneo prednost Atalanti u 16. minutu, izjednačio je Kristijano Ronaldo u 55. minutu sa penala, a za novu prednost gostujućeg tima pogodio je Ruslan Malinovski u 81. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ronaldo sa još jednog penala, u 90. minutu.

Juventus je prvi na tabeli sa 76 bodova, odnosno ima osam više od drugoplasiranog Lacija, dok je Atalanta treća sa 67 bodova.

Fudbaleri Juventusa u narednom kolu gostuju Sasuolu, a Atalanta dočekuje Brešu.

Breša je ranije danas na svom terenu izgubila od Rome sa 3:0. Strelci za pobednički tim bili su Federiko Fasio, Nikola Kalinić i Nikolo Caniola.

Roma je peta na tabeli sa 54 boda, dok je Breša u teškoj situaciji, na pretposlednjem mestu sa 21 bodom.