INTER ŠESTICOM NASTAVIO DA SANJA ČUDO O SKUDETU: Miha ispustio pobedu, Milan se u 94. spasio debakla!

Serija A, 29. kolo

Odigrano je još nekoliko utakmica u Seriji A, a "neroazuri" i dalje zaostaju 8 bodova za vodećim Juventusom

Objavljeno: 00:35h

Interov san o Skudetu i dalje živi pošto su "neroazuri" razbili u paramparčad nejaku Brešu 6:0.

Ovo je bila druga pobeda u nizu za "nerazure" koji su sada na osam bodova zaostatka od lidera prvenstva, Juventusa.

Izabranici Antonija Kontea su postigli po tri gola u oba poluvremena. U prvom su strelci bili Jang, Sančes i D'Ambrozio, a u drugom Galjardini, Eriksen i Kandreva.

Siniša Mihajlović sa svojom Bolonjom nije uspeo da trijumfuje na domaćem terenu protiv Kaljarija u 29. kolu Serije A. Bilo je 1:1.

U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena domaćin je došao do prednosti golom Baroua.

Ipak, izabranici Siniše Mihajlovića nisu uspeli dugo da odole, pa su u prvom minutu drugog poluvremena kapitulirali kada je Simeone zatresao mrežu njihovog gola.

Milan je odigrao nerešeno (2:2) na gostovanju SPAL-u, čime je umanjio šanse za plasmanom u Ligu Evrope.

SPAL je uspeo da za kratak period u prvom poluvremenu dođe do velike prednosti od 2:0.

Prvi je mrežu Đanluiđija Donarume zatresao Valoti u 13. minutu, a zatim je u 30. isto učinio Flokari, koji je postigao jedan od najlepših golova ove sezone. Gosti su se radovali u 37. minutu kada je gol postigao Čalhanolu, ali je usledila reakcija VAR sobe i dosuđen je ofsajd.

Ipak, stvari su izgledale bolje po "rosonere" u 43' kada je D'Alesandro dobio crveni karton. I pored potpune statističke doinacije, Milan je na prvi gol čekao sve do 79. minuta kada je Leao smanjio zaostatak. Konačno nagradu za silne napade Milan je dobio u u četvrtom minutu nadoknade, kada je Vikari zatresao sopstvenu mrežu.

Fiorentina je takođe doživela debakl, pošto je na domaćem terenu poražena od Sasuola rezultatom 3:1.

"Viola" je potvrdila da će ova sezona biti za zaborav, te peti meč u nizu ostala bez pobede i ostala na 13. mestu, uz šanse i da ispadne iz elite. Sasuolo je za 11 minuta došao do dva gola, preko Defrela, a u 61. je bilo 0:3 posle pogotka Muldura. Počasni gol za domaćina postigao je Kutrone u 90. minutu utakmice.

Serija A, 29. kolo:

Utorak

Torino – Lacio 1:2 Đenoa – Juventus 1:3

Sreda

Bolonja – Kaljari 1:1 (Berou 45+3 – Simeone 46)

Inter – Breša 6:0 (Jang 5, Sančes 20p, D'Ambrozio 45, Galjardini 52, Eriksen 83, Kandreva 88)

Fiorentina – Sasuolo 1:3 (Kutrone 90 – Defrel 24p, 35; Muldur 61)

Leće – Sampdorija 1:2 (Mankosu 50p – Ramires 40p, 75p)

SPAL – Milan 2:2 (Valoti 13, Flokari 30 – Leao 79, Vikari 94ag)

Verona – Parma 3:2 (Di Karmine 45+3p, Zakanji 52, Pesina 81 – Kuluševski 14, Gagliolo 64)