3 PENALA I AUTOGOL U REMIJU BARSE I ATLETIKA: Jorgandžije najvećem rivalu spakovale titulu u džep!
Fudbaleri Majorke, Foto: EPA/Alejandro Garcia

primera, 33. kolo

Španci nas svakodnevno uveseljavaju kvalitetnim fudbalom

Fudbaleri Majorke pobedili su na svom terenu Seltu sa 5:1, u utakmici 33. kola španskog prvenstva i zadržali šanse u borbi za opstanak u ligi.

Ante Budimir doneo je vodjstvo Majorki golom u 13. minutu iz penala, a prednost je udvostručio Huan Ernandes u 27. minutu.

Treći gol postigao je Alehandro Poso u 40. minutu, a zatim je strelac za Seltu bio Jago Aspas, u 50. minutu iz penala.

Budimir je svoj drugi gol na meču postigao u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Salva Sevilja pogotkom u 60. minutu.

Majorka je prekinula loš niz, ostvarila je osmu pobedu i nalazi se u zoni ispadanja na 18. mestu sa 29 bodova. Odmah iznad Majorke je Selta, na 17. mestu sa pet bodova više.

A Kike Setjen je sve bliži otkazu, a Barsa sve dalje od titule!

Katalonci su na svom stadionu odigrali 2:2 sa Atletiko Madridom u reviji penala.

Real sada ima prilika da se pobedom u narednom meču odalji na velikih četiri bodova prednosti...

Barsa je u prednost došla autogolom Dijega Košte u 11. minutu, a već osam minuta isti igrač je promašio penal, alu je on ponovljen zbog nepropisnog izletanja Ter Štegena.

Dve Dijegove brljotine ispravio je Saul koji je pogodio ponovljeni jedanaesterac.

Na vođstvo Barse čekalo se do 50. minuta kada je Leo Mesi pogodio takođe sa bele tačke, a konačan rezultat postavio je Saul ponovo sa penala.

Da stvar bude gora po Katalonce, Madriđani su imali nekoliko prilika u finišu da odnesu i ceo plen...