Sumnjiv penal i Sterling ostavili Siti u igri za drugi trofej u sezoni!

FA Kup

Plasirali su se u polufinale

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su na gostujućem terenu pobedili Njukasl sa 2:0.

Branilac trofeja je poveo u 37. minutu golom Kevina De Brujnea iz penala, a pobedu je obezbedio Rahim Sterling pogotkom u 68. minutu.

Siti će u polufinalu igrati protiv Arsenala. Ekipa Pepa Gvardiole pokušaće da osvoji drugi trofej u sezoni, nakon osvajanja Liga kupa.

U drugom polufinalu igraju Mančester junajted - Čelsi.

Arsenal je ranije danas pobedio Šefild junajted sa 2:1, dok je Čelsi bio bolji od Lestera sa 1:0. Mančester junajted je u subotu posle produžetaka pobedio Norič sa 2:1.

Arsenal je najtrofejnija ekipa u FA kupu sa 13 trofeja, a iza je Junajted sa 12.

Polufinalne utakmice igraju se na londonskom Vembliju 18. i 19. jula, a finale je na programu 1. avgusta.