ZAR JE IKO MISLIO DA MOŽE DA SE DESI NEŠTO DRUGO?! To više nije Bundesliga, to je Bajernliga! 8. uzastopna titula!
Bajern je osvojio osmu uzastopnu titulu u Nemačkoj, Foto: AP

Bundesliga, 32. kolo

Klub iz Minhena je osvojio svoju 30. titulu šampiona Nemačke

Bajern Minhen ostaće apsolutni vladar nemačkog fudbala! Bavarci su i teoretski obezbedili osmu uzastopnu titulu, a ukupno 30. u svojoj istoriji, pobedom nad Verderom u gostima 1:0.

Robert Levandovski je bio čovek odluke kada je zatresao mrežu kluba iz Bremena dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Kontrolisali su gosti i u nastavku dešavanja na terenu sve dok mladi Alfonso Dejvis nije dobio drugi žuti karton u 78. minutu i tada se situacija zakomplikovala.

Ušao je u redovima domaćih vremešni Pizaro i umalo je on uspeo da spreči već sada šampionsko slavlje bavarskog kluba i makar ga odloži za sledeće kolo, ali je Manuel Nojer fantastičnom odbranom sprečio izjednačenje.

Tako je Bajern 2 kola pre kraja sa utakmicom više i 10 bodova više od drugoplasirane Borusije Dortmund stigao do osmog "pokala".

Čitav meč za domaći tim na ovom meču je odigrao Miloš Veljković.

U drugim utakmicama ovog kola, najveći derbi se igrao u Menhengladbahu koji je razbio Volfzburg 3:0 golovima Hofmana (2) i Štindla.

"Koltovi" su na taj način ostali u borbi za četvrto mesto na tabeli sa dva boda i utakmicom više od Levrkuzena.