SL: Spartak nastavio da briljira! Goleada u Šapcu! Napredak napokon slavio, Radnički preokretom do pobede!
Slavlje fudbalera Spartaka, Foto: Starsport©

superliga srbije, 29. kolo

U prvoj utakmici subotnjeg programa 29. kola Superlige Srbije Spartak je u Šapcu ubedljivo savladao Mačvu - 4:1 (2:0).

Subotičani su hit nastavka sezone, ostvarili su i treću uzastopnu pobedu, a posle Inđije i Partizana deo njihovog pobedničkog niza postala je i Mačva.

Odličnu igru iz meča sa Partizanom Nemanja Nikolić je nastavio i u ovom meču i već u 10. minutu postigao je prvi gol na meču udarcem sa bele tačke.

Do kraja poluvremena Vidaković je duplirao prednost i to na asistenciju Nikolića, da bi tračak nade domaćinu doneo Zukanović petnaestak minuta pre kraja. Usledio je furiozan finiš gostiju i još dva gola za ubedljiv trijumf, a strelci su bili Bjelović i Dunđerski.

Spartak je sa ova tri boda došao na deobu sedme pozicije sa niškim Radničkim (46 bodova), dok je Mačva poslednja, ali ne strepi za opstanak zbog proširenja Superlige sledeće sezone.

U drugom meču dana, Napredak je golom Milana Sprema iz 21. minuta bio bolji od lučanske Mladosti rezultatom 1:0. Bila je to prva pobeda Kruševljana u 2020. godini, kada se računaju zvanični mečevi.

U meču 28. kola Superlige Srbije, Radnički iz Niša slavio je protiv Radnika u Surdulici – 2:4 (1:1).

Linglong Superliga, 29. kolo

Petak

Proleter - Javor 2:2 (1:1) (Joković 44, Mirosavljev 70 - Pavišić 17, Petković 56)

Rad - Voždovac 0:2 (0:0) (Hajdin 56, Stoisavljević 79)

Mačva - Spartak S. 1:4 (0:2) (Nikolić 10. penal, Vidaković 44, Bijelović 90+3,Dunđerski 90+1)

Napredak - Mladost L. 1:0 (1:0) (Spremo 21)