BRUTALNI MENŠ: Borba za Ligu šampiona je dramatična! Dortmund i dalje u igri za titulu!
Menhengladbah, Foto: AP

bundesliga, 29. kolo

Borusija je povela u 17. minutu golom Florijana Nojhausa, a prednost je udvostručio Markus Tiram u 41. minutu

Objavljeno: 20:14h

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su na svom terenu Union Berlin sa 4:1, u utakmici 29. kola Bundeslige i popeli se na treće mesto na tabeli.

Borusija je povela u 17. minutu golom Florijana Nojhausa, a prednost je udvostručio Markus Tiram u 41. minutu. Gol za berlinski tim postigao je Sebastijan Anderson u 50. minutu, a zatim je svoj drugi gol na meču Tiram postigao u 59. minutu.

Konačan rezultat postavio je Alasan Plea u 81. minutu.

Menhengladbah je prekinuo niz od dve utakmice bez trijumfa, a posle 17. pobede popeo se na treće mesto na tabeli sa 56 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Bajer Leverkuzen. Borusija Dortmund na drugom mestu ima 57 bodova, ali i utakmicu manje. Bajern Minhen je prvi sa 67 bodova.

Union Berlin je nastavio niz loših rezultata i posle 16. poraza zauzima 14. mesto sa 31 bodom.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na gostujućem terenu Paderborn sa 6:1, u utakmici 29. kola Bundeslige.

Borusija je povela u 54. minutu golom Torgana Azara, a tri minuta kasnije prednost je udvostručio Džejdon Sančo. On je posle gola podigao dres, ispod kojeg je nosio majicu sa natpisom: "Pravda za Džordža Flojda", Afroamerikanca koji je u umro 25. maja posle intervencije policije. Sančo je zbog toga dobio žuti karton.

Jedini gol za Paderborn postigao je Uve Hinemajer u 72. minutu, a dva minuta kasnije ponovo je strelac bio Sančo. Četvrti gol za Dortmund postigao je Ašraf Hakimi u 85. minutu, medju strelce se upisao i Marsel Šmelcer u 89. minutu, dok je konačan rezultat, svojim trećim golom na utakmici, postavio Sančo u prvom minutu nadoknade vremena.

Sančo je ove sezone u Bundesligi postigao 17 golova i ima 16 asistencija.

Borusija Dortmund je ostvarila 18. pobedu i druga je na tabeli sa 60 bodova, sedam manje od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena.

Paderborn je pretrpeo 18. poraz i sa 19 bodova zauzima poslednje, 18. mesto na tabeli.

Bundesliga, 29. kolo

Menhengladbah – Union Berlin 4:1 (2:0) (Nojhaus 17, Tiram 41, 59, Plea 81)

Frajburg – Bajer Leverkuzen 0:1 (0:0) (Haverc 54) Herta – Augzburg 2:0 (1:0) (Dilorosun 23, Pjotek 93 Majnc – Hofenhajm 0:1 (0:1) (Sebu 43) Šalke – Verder 0:1 (0:1) (Betankur 32) Volfsburg – Ajntraht Frankfurt 1:2 (1:1) (Mbabu 58 – Silva 27(p), Kamada 85) Bajern – Diseldorf 5:0 (3:0) (Jorgensen ag15, Pavar 29, Levandovski 43, 50, Dejvis 53)

Ponedeljak 20:30 Lajpcig – Keln