PARTIZAN SE BRUTALNO OSVETIO LUČANIMA: Mali Fića je veliki majstor, Marković zaigrao kao nekad - Asano plesao!

27. kolo superlige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem 'lajv-blogu'

Objavljeno: 19:28h

Fudbaleri Partizana ubedljivo su pobedili Mladost na svom stadionu u 27. kolu Superlige Srbije, rezultatom 4:1, pa su se tako osvetili Lučanima za poraz u prvom delu sezone.

Iako nisu odigrali više od dva meseca nijednu zvaničnu utakmicu, crno-beli su pokazali visok nivo fudbala i bez problema nadigrali Lučane. Moglo je da bude i više golova u gostujućoj mreži, ali u pojedinim momentima izabanici Sava Miloševića nisu bili koncentrisani.

Veoma agresivno je Partizan ušao u meč, što mu se isplatilo u 12. minutu, kada je Marković matirao Kneževića posle majstorske pete Asana.

Nastavili su da melju crno-beli i već nakon sdam minuta na smaforu je bilo 2:0. Natho je pokazao da fudbal ima u malom prstu, a Asano je lagano završio još jednu lepu akciju Beograđana.

Usledio je odgovor gostiju preko čuvenog Odite, koji je iskoristio lošu rekaciju Vitasa, pa je u padu, posle kornera, pogodio za 2:1.

Videlo se da su crno-beli željni fudbala, a nakon ulaska u igru mladog Filipa Stevanovića Partizan je dobo kvalitet više, a talentovani vezista je pokazao svoj raskošni talenat. Prvo je virtuozno uposlio Markovića koji je promašio, da bi u 70. minutu promešao celu odbranu gostiju i sjajno matirao Kneževića.

Pre tog gola Sadik je oboren u šesnaestercu, sudija je pokazao na penal, a upravo je Nigerijac preuzeo odgovornost i postigao svoj 12. gol u Superligi Srbije.

78. minut - Jurišaju crno-beli po još jedan gol, ali Lakčević nije uspeo da prevari Kneževića. Ostaje 0:0.

70. minut - GOOOOL: Filip Stevanović ponovo pokazuje kakav je majstor! Novi gol za Partizan u režiji najmlađeg igrača crno-belih!

65. minut - Pavlović i Natho na terenu umesto Sadika i Natha.

61. minut - GOOOL: Umar Sadik je siguran! Ovo je njegov 12. gol u prenstvu.

60. minut - Penal za Partizan! Sinđić je srušio Sadika, a Anđelovski je pokazao na belu tačku.

53. minut - Majstorija mladog Stevanovića, koji je fenomenalno uposlio Markovića na drugoj stativi, a brzi igrač Partizna je pogodio stativu.

46. minut - Stevanović je ušao umesto Asana.

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Mladost 2:1

39. minut - Ogromna šansa za Mladost, Odita je sve sjajno uradio, ali je Perović šutirao u Stojkovića!

26. minut - Nova kolosalna priliak za crno-bele, ali je preterao Asano sa driblinzima.

23. minut - GOL!!! Vraća se Mladost preko Odite, koji se našao sam posle prekida i udarcem glavom, u padu, je smanjio prednost Partizana!

19. minut - GOOOL: Knežević je ponov matiran, Partizan je duplira prednost, a strelac je Asano, koji je dobio sjajnu lotpu od Natha, pa mu nije bilo teško da zatrese mrežu Lučana.

12. minut - GOOOL: Vodi Partizana!!! Sjajna akcija crno-belih, Asano je odigrao petom do Sadika koji je produžio do Markovića, koji je lagano pogodio za 1:0!

8. minut - Asano šutira preko gola nakon dodavanja Asana, a Mladost odgovara već u sldećem napadu preko Odite. Ostaje 0:0.

3. minut - Nova šansa za Partizana, ponovo je Marković u šansi. Ovoga puta je šutirao preko gola.

2. minut - Prvi šut na meču, Lazar Marković se zaleteo ka golu Mladosti, ali je šutirao traljavo.

17:38 - Utakmica je počela sa minutom ćutanja, koji je posvećen svim žrtvama koronavirusa u svetu.

17:15 - Pogledajte kako se ulazi na stadion Partizana.

16:43 - Poznati su sastavi za današnji meč u Humskoj.

Partizan: Stojković – Miletić, Vitas, S. Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Marković, Natho, Asano – Sadik

Mladost: Knežević – Pešić, Mićević, Sinđić, Radović – Stojanović, Perović – Selenić, Kijevčanin, Eliomar - Odita