HERTA JE HIT! Grujićevu majstoriju poništio kriminalni Norvežanin! Šalke prop'o!

bundesliga, 28. kolo

Svaka čast za trenera Bruna Labadiju koji ne zna za poraz i dalje

Objavljeno: 22:40h

Fudbaleri Herte su još jednom potvrdili da su veoma nezgodan tim i da su igrali ovako od početka sezone, ko zna gde bi sada bili...

Nakod dve pobede od restarta sezone, momci iz Berlina su osvojili bod na gostovanju favorizovanom Lajpcigu, a laku su mogli i do celog plena da nije kiksnuo golman Rune Jarstejn i primio sramotan gol. Rezultat je bio 2:2.

No, krenimo redom.

Da će se domaćin namučiti bilo je jasno već od samog početka.

Igrao se osmi minut kada je Marko Grujić lepo prikucao loptu posle jednog kornera u mrežu rivala.

U 24. minutu Lajpcig stiže do izjednačenja preko Lukasa Klostermana, a u 68. minutu desio se pomenuti kiks norveškog čuvara mreže. Gol se pripisuje Patriku Šiku, ali pogledajte samo ovu katastrofu.

Najgore od svega je što je Halstenberg dobio crveni pet minuta ranije, a Herta je pritiskala i bila blizu vođstva.

Posle čistog penala, Pjontek je postavio konačnih 2:2.

Heta je sada 10. sa 35 bodova, a Lajpcig je treći sa 55, ali mu se polako klima pozicija i moraće da se uozbilji ako želi Ligu šampiona i dalje...

A program je nastavljen sa ček četiri duela.

Augzburg i Paderborn su odigrali bez golova, a Union i Majnc su remizirali sa 1:1.

Uzbidljivo je bilo u Dizeldorfu u kojem je Fortuna posle ekspresnog preokreta savladala bivšeg velikana Šalke.

Mekeni je doveo goste u vođstvo u 53. minutu, ali za u periodu od 63. do 68. minuta, golovima Heningsa i Karamana domaćin stiže do tri boda. Šalke već pet meseci ne zna za trijumf. Matija Nastasič je bio u sastavu.

Golovima Baumgartnera (2) i Zubera Hofenhajma je bez većih problema preskočio Keln koji je od 26. minuta imao igrača manje.

Bilo je 3:1, a počasni gol delo je Kajnca.

Bundesliga, 28. kolo:

Lajpcig – Herta 2:2 (1:1) (Klosterman 24', Šik 68' – Grujić 9', Pjontek 82p) Fortuna – Šalke 2:1 (0:0) (Henings 63, Karaman 68 – Mekeni 53) Hofenhajm – Keln 3:1 (1:0) (Baumgartner 11, 46, Cuber 48 – Kajnc 60) Union Berlin - Majnc 1:1 (1:1) (Ingvartsen 33 – Baku 13) Augzburg – Paderborn

Utorak: Dortmund – Bajern 0:1 (0:1) (Kimih 43) Leverkuzen – Volfsburg 1:4(0:1) (Baumgartlinger – Pongračić 43, 75, Arnold 64, Štefen 67) Ajntraht – Frajburg 3:3 (1:1) (Silva 35, Kamada 79, Čendler 82 – Grifo 28, Petersen 67, Hofer 69) Verder – Menhengladbah 0:0