KATASTROFA BAJERA: Leverkuzen za dlaku izbegao najubedljiviji poraz u istoriji! Ostale utakmice bez pobednika!
Slavlje fudbalera Volfsburga, Foto: Profimedia

bundesliga, 28. kolo

Uzbudljiv dan u Bundesu

Objavljeno: 22:37h

Gotov je i večernji termin!

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena demolirani su na svom stadionu od strane Volfsburga sa 4:1.

Farmaceuti su tako za dlaku izbegli najveći poraz u istoriji na svom terenu u Bundesligi, a zasluge za to idu Julijanu Baumgartlngeru koji je počasni gol postigao u 86. minutu.

Strelci za dominantni Volfsburg bili su Pongračić (2), Arnold i Štefen.

Bajer je tako skliznuo sa četvrte pozicije, a pretekao ga je Menhengladbah koji je bez golova odigrao sa Verderom na Vezeru.

Veselo je bilo i u Frankfurtu u kojem su Ajntraht i Frajburg odigrali 3:3.

Grifo je doveo goste u prednost u 28. minutu, a Andre Silva je izjednačio u 35. minutu.

Od 67. do 69 minut usledio je pravi tajfu i golovima Petersena i Holera gosti su stigli nadomak pobede.

Ipak, trznuli su se domaći i golovima Kamade u 79. i Čendlera u 82. minutu stigli do boda.

Čendler je inače ušao minut pre pogotka.

Filip Kostić je odigrao ceo meč, a Mijat Gaćinović je ušao u 74. minutu umesto Basa Dosta.

Nešto ranije Bajern je savladao Dortmund u gostima sa 1:0.

Bundesliga, 28. kolo:

Dortmund – Bajern 0:1 (0:1) (Kimih 43)

Leverkuzen – Volfsburg 1:4(0:1) (Baumgartlinger – Pongračić 43, 75, Arnold 64, Štefen 67)

Ajntraht – Frajburg 3:3 (1:1) (Silva 35, Kamada 79, Čendler 82 – Grifo 28, Petersen 67, Hofer 69)

Verder – Menhengladbah 0:0

Sreda: 18.30 Lajpcig – Herta 20.30 Augzburg – Paderborn 20.30 Fortuna – Šalke 20.30 Hofenhajm – Keln 20.30 Union Berlin - Majnc