DAO 4 GOLA ZA 14 MINUTA, OD TOGA 3 IZ SLOBODNJAKA: Miho i Žuninjo, videste li šta uradi momak sa Farskih ostrva?
Neverovatan niz pogodaka iz slobodnih udaraca, Foto: Printscreen/Twitter

SVE EVROGOL DO EVROGOLA

Interesantno, on se na ovaj način pridružio listi zaista legendarnih fudbalera

Pošto se fudbal ne igra u mnogo zemalja, danas smo za vas pripremili jednu pravu malu poslasticu sa Farskih ostrva.

Iz ove zemlje dolazi nam vest da je napadač Adrijan Justinusen postigao čak četiri gola za 14 minuta u trijumfu svog HB na gostovanju kod Argira od 5:0. Uspeo je čak da zabeleži i asistenciju.

Da stvari po njega budu još lepše, tri od četiri pogotka dao je iz slobodnih udaraca, dok je jedan bio prava bomba iskosa sa 15-ak metara.

Interesantno, on se na ovaj način pridružio listi zaista legendarnih fudbalera. Na primer, i Siniša Mihajlović je uspeo da postigne tri pogotka iz slobodnjaka na jednoj utakmici (za Lacio protiv Sampdorije).

To je čak dva puta uspeo i neverovatni Žuninjo Pernambukano (protiv Oksera i Tuluza), koji je za Lion postigao 44 gola iz slobodnih udaraca. Tri komada su postigli još Brazilac Kristijano da Silva i Grk Kostas Franseskos.

U toj grupi je i Italijan Đuzepe Sinjori koji je uništio Atalantu dok je igrao za Lacio, u aprilu 1994. godine. Listu zaključuje Škotlanđanin Rej Mekinon, koji je tri puta savladao golmana Kilmarnoka.