ŠALKE NE PRESTAJE DA TONE: Augzburg odneo 3 boda uz golčinu iz slobodnjaka! Nastastić presvukao protivnika bukvalno
Trenutak kod prvog gola Augzburga na meču sa Šalkeom, Foto: EPA/MARTIN MEISSNER

Bundesliga, 27. kolo

Gostima su ova tri boda bila izuzetno važna za opstanak

Objavljeno: 16:32h

Šalkeu ne ide, pa ne ide, čak ni posle dvomesečnog prekida Bundeslige. I u drugom meču od kako je nastavljeno nemačko prvenstvo posle pauze zbog pandemije, "rudari" su doživeli poraz, a ovog puta su izgubili od Augzburga ubedljivo 3:0.

To je ukupno gledajući deveta uzastopna utakmica Šalkea u prvenstvu u kome nisu ostvarili pobedu, ali nekim čudom i dalje su ostali u igri za plasman u Ligu Evrope.

S druge strane Augzburgu je ova pobeda u Gelzenkirhenu bila zlata vredna posle četiri uzastopna poraza i važna tri osvojena boda u borbi za opstanak.

Već u 6. minutu su gosti stigli do vođstva prelepim pogotkom Lovena iz slobodbnog udarca sa nekih 25 metara. To im je bilo dovoljno da prepuste kontrolu lopte domaćinu koji je napadao u nastavku susreta, stvarao i neke šanse, ali do izjednačenja nije mogao.

I onda u drugom poluvremenu dve katastrofalne greške štopera Salifa Sanea su dokusurile Šalke.

Utakmicu je obeležio i zanimljiv trenutak kada je naš Matija Nastasić u jednom duelu bukvalno presvukao igrača Augzburga Niderlehnera, tako što mu je skinuo dres.

Ipak, prošao je bez žutog kartona za tu neopreznost.

Bundesliga, 27 kolo:

Petak

Herta – Union 4:0

Menhengladbah – Leverkuzen 1:3 Frajburg – Verder 0:1 Padeborn – Hofenhajm 1:1 Volfsburg – Dortmund 0:2 Bajern – Ajntraht 5:2

Šalke – Augzburg 0:2 (Loven 6, Sanrenren-Baze 76, Kordova 91)