NIJE HALAND, NEGO HAVERC: Leverkuzen nastavlja da melje, Verder se čupa iz opasne zone, novi trijumf Dortmunda!

BUNDESLIGA, 27. KOLO

Odigrana su četiri subotnja meča

Objavljeno: 18:11h

U terminu od 15.30 danas su odigrane četiri utakmice 27. kola nemačke Bundeslige. Borusija iz Dortmunda je nastavila niz pobeda u Volfsburgu gde su savladali domaćina rezultatom 2:0. Koban po "vukove" bio je fantastični bekovski tandem domaće ekipe, prvo je Rafael Gereiro lako savladao golmana u 32. minutu, da bi svaku dilemu otklonio Ašraf Hakimi u 78. minutu meča.

Siguran je bio i Bajer iz Leverkuzena koji je u Menhengladbahu savladao Borusiju sa 3:1. Posebno je raspoložen bio Kai Haverc koji je pogodio prvo u sedmom minutu, da bi u 52. rezultat izjednačio Markus Tiram. Ipak, kapiten "farmaceuta" je šest minuta kasnije ponovo doveo svoj tim u vođstvo, da bi konačan rezultat postavio Sven Bender golom u 81. minutu.

Verder je u Frajburgu konačno prekinuo loš niz i slavio minimalnim rezultatom, strelac jedinog gola bio je Leonardo Bitenkur u 19. minutu. Svih 90 minuta na terenu u dresu gostiju iz Bremena proveo je i reprezentativac Srbije Miloš Veljković Po bod su osvojili Paderborn i Hofenhajm u meču koji je završen rezutatom 1:1. Golove su postigli Robert Skov u četvrtom i Denis Srbeni u devetom minutu.