Real je Liga šampiona: Hrabri Atletiko pao posle penal - drame, Ronaldo presudio! (FOTO) (VIDEO)

11. put u istoriji

Svi ljubiteljii fudbala gledali novi obračun komšija, samo dve godine nakon lisabonskog megdana
Objavljeno: 28.05.2016. 23:35h
  • 18
Fudbaleri Real Madrida su novi šampioni Evrope! Izabranici Zinedina Zidana su posle velike borbe pobedili Atletiko i po 11. put u istoriji podigli trofej Lige šampiona posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Tu je i jedan Srbin: Ovi igrači Reala i Atletika će nam nedostajati u finalu LŠ zbog njihovih bisera! (GIF)

5 razloga zašto je ovo finale Lige šampiona različito od svih prethodnih! (FOTO) (VIDEO)

Kao što se i pretpostavljalo, nije viđena previše lepršava igra na terenu već gruba, sa puno prekršaja na obe strane. Tokom meča su obe ekipe igrale strpljivo, bez prevelikog srljanja, sve do produžetaka kada su "jorgandžije" kidisale na gol Kejlora Navasa.

Nema ih mnogo, ali su velika imena: Ko su igrači koji su igrali i za Real i za Atletiko? (VIDEO)

Igrači "kraljevskog kluba" su prvi stigli do prednosti i to u 14. minutu kada je mrežu briljantnog Jana Oblaka zatresao Serhio Ramos, koji je tako postao jedan od retkih igrača koji su se upisali u strelce u dva različita finala. On i njegovi saigrači nisu uspeli da iskoriste momenat da dokrajče tada posrnulog rivala, već su se povukli i razmišljali isključivo o odbrani svog gola.

Madriđani pamte Mistera: Atletiko se setio najvećeg uspeha koji im je doneo Srbin! (FOTO) (VIDEO)

Delovao je Atletiko bezidejno i nemoćno, ali je tokom drugog poluvremena zaigrao agilnije. Već u 46. minutu posle duela Pepea i Toresa dosuđen je penal koji je u stilu Predraga Mijatovića promašio Antoan Grizman. Činilo se da je "kraljevski klub" na korak od trofeja, ali je Dijego Simeone po ko zna koji put pogodio sa izmenom kada je u igru uveo Janika Fereiru Karska. Belgijanac je posle akcije Gabija i Huanfrana zatresao mrežu u 79. minutu u i tada se stvari drastično menjaju.

"Jorgandžije" dobijaju energiju u produžetku i kreću na gol Kostarikanca, ali ne uspevaju da dođu do pogotka. Zidanovi igrači su delovali premoreno, ali su uspeli da izbore izvođenje jedanaesteraca.

Sve najzanimljivije u vezi finala "elitnog takmičenja", kao i prenos meča pratili ste na Espreso.rs!

Tragičar meča je Huanfran koji je promašio penal u poslednjoj seriji, posle koga je Kristijano Ronaldo doneo trofej svom klubu.

Serhio Ramos nije prebacio stadion, već je zatresao mrežu. Huanfran pogađa stativu! 4:3! Kristijano Ronaldo donosi trofej Realu!

Bejl je precizan, Oblak se nije ni pomerio. Sledeći je Saul Niguez, i on je precizan!

Fantastični Marselo je precizan, kao i njegov rival Gabi. 2:2!

Prvi penal izvodi Lukas Vaskez! Iznenađenje! Siguran je mladi as! Potom ide Antoan Grizman. Takođe čudna odluka! Ovaj put je siguran! 1:1!

120'
Šampion Evrope biće poznat posle izvođenja jedanaesteraca!

115' Premoreni su igrači i jednih i drugih i čini se da se već polako razmišlja o penal-seriji.

105' Gotov je prvi produžetak. Igrači Atletika deluju ambicioznije od svojih iscrpljeni rivala.

98' Lepo igra Atletiko u nastavku i potpuno je uspostavio svoj ritam i sve bliže je golu Kejlora Navasa!

91' Meč  se nastavlja!

90' Regularni deo utakmice je završen! Novi šampion Ebrop biće poznat posle dodatnih 30 minuta!

85'
Uzeo je Real stvar u svoje ruke, stvara prilike, ali je Oblak začarao svoj gol. Marselo igra neverovatno i najagilniji je fudbaler svoje ekipe.

79' Goooooooooooooooooooool! Ponovo je pogodio sa izmenom Dijego Simeone, strelac je Fereira Karasko!

79' Kakva prilika za Real! Pokušali su Kristijano i Bejl, ali su od njih bolji bili Oblak i Savić!

71' Fantastični Jan Oblak sprečava Benzemu u nameri da zatrese mrežu posle situacije jedan na jedan.

67' Period mirnije igre na "Meaci", Real je preuzeo kontrolu, ali deluje da nema previše ambicija da postigne gol, čini se kao da sammo žele da potroše vreme.

59' Dobar napad Atletika. Volej je uhvatio Saul, ali lopta odlazi pored gola.

54' Kakvu priliku je imao Stefan Savić, ali je uspeo da promaši ceo gol sa četiri metra.

52' Rasplakani Karvahal napušta utakmicu, čini se da je u pitanju teška povreda. U igri je Danilo. Zanimljivo je da Tores nije imao ni jedan uspešan pas!

47' Promašaj! Grizman je pogodio prečku sa 11 metara u stilu Predraga Mijatovića!

46' Evo penala za Atletiko. Fernando Tores pada u šesnaestercu i evo velike prilike! Navas dobija žuti karton, navijači Reala se drže za glave!

46' Meč se nastavlja! Umesto Avgusta Fernandeza u igri je Janik Fereira Karasko!

45' Gotovo je prvo poluvreme! Atletiko mora drastično da promeni pristup ako želi da se vrati u ovaj meč!

43'
Ispao je Kazemiro posle prodora Grizmana koji je sa dvadesetak metara gađao pored gola.

35' Atletiko Madrid polako dolazi sebi posle šoka. Jedna dobra situacija ispred gola Navasa, ali je Grizman ipak bio u ofsajdu!

26' Dominira Real Madrid, a Atletiko nema rešenje za odličan nastup rivala. Polako se plete mreža oko gola Jana Oblaka.

14' Goooooooooool!!!! Strelac je Serhio Ramos koji postiže drugi pogodak u finalima Lige šampiona!

>

10' Igrači Atletiko Madrida biju po nogama protivničke igrače i čini se da ćemo takvu igru gledati ceo meč.

5' Briljantna odbrana Jana Oblaka. Centrirao je Geret Bejl iz slobodnog udarca, a Slovenac je zaustavio šut sa četiri metra!

1' Utakmica je počela!

20.45 Poznati su sastavi

Real Madrid: Navas, Ramos, Pepe, Marselo, Karvahal, Kazemiro, Modrić, Kros, Ronaldo, Bejl i Benzema.

Atletiko: Oblak, Huanfran, Filipe Luiz, Dijego Godin, Stefan Savić, Fernandez, Koke, Gabi, Saul, Grizman i Tores

20.35
Američka superzvezda Ališa Kiz i italijanski Majstor Andrea Bočeli su svojim nastupima naježili gledaoce širom sveta! Još malo pa počinje!

19.30 - Majstor ostaje majstor!

18.50 - NBA zvezda Danilo Galinari je odlučila da kvalitetno provede veče...

17.50 - Atmosfera se polako zagreva u prestonici mode..

16.50 - Jedan čovek je spreman da večeras objasni neke stvari!

15.50 - "Jorgandžije" su poznate po defanzivnoj taktici i malom broju primljenih golova. Strateg Atletika Dijego Čolo Simeone stigao je ipak da se našali na račun svog tima, rekavši da će u finalu napasti Real svim raspoloživim snagama!

To bi izgledalo ovako:

15.00h - Policija u Milanu obustavila je na sat vremena saobraćaj metroa u gradu, nakon što je za dečiji paket posumnjala da je bomba, uoči finala Lige šampiona između Reala i Atletika.

Kako prenosi Gazeta delo Sport, policija je po nalogu bezbednonosnih službi Italije evakuisala metro stanicu "Kadorna" od 10.50 do 11.50 sati, ali je na sreću u pitanju bila lažna uzbuna.

14.30h - Zanimljiva izjava Marka Materacija uoči finala.

Probajte da pogodite: Šta mislite za koga će Materaci navijati večeras? (VIDEO)

14.00h -
Evo šta je rekao uoči meča trener Madriđana, Zinedin Zidan, koji je pre dve godine u Lisabonu bio asistent Karlu Anćelotiju, a pre 14 kao igrač osvojio najvažniji trofej sa Realom. Sada se nada novom slavlju.

- Očekuje nas ekstremno težak meč, to je sigurno. Srećni smo što smo u finalu, naporno smo radili za to i spremni smo. Znamo kako se osvaja ovaj trofej i želimo ponovo da ga podignemo. Anćeloti mi je pre finala u Lisabonu rekao "Jednog dana ćeš biti u istoj situaciji kao ja danas". I eto, obistinilo se, verujem da će i epilog biti isti - izjavio je Zidan.

On je dodao da će Ronaldo sigurno biti 100 odsto spreman, iako oseća bol, jer bol prestaje kad se igra finale Lige šampiona.

13.30h - Evo i koja će velika MTV zvezda biti  akter finala u Milanu!
Italijanski tenor Andrea Bočeli i američka pevačica Ališa Kiz nastupiće uoči finala Lige šampiona na stadionu San Siro u subotu, objavljeno je na sajtu UEFA.

13.00h - Čolo je predosetio tenzije, naravno, ne ovih razmera.

- Utakmica će biti puna tenzije, naročito na početku. Mislim da je Kazemiro ključan u sredini Reala, posebno u odbrani. Verujem da će na tom delu terena biti odlučen pobednik. Sviđa mi se što na leđima nosim teret star 113 godina bez trofeja Lige šampiona, volim pritisak - rekao je Simeone na konferenciji za medije u Milanu.

12.30h - TUČA NA AERODROMU! U Madridu noćas je došlo do tuče navijača Real Madrida i Atletiko Madrida. Incident se zbio na drugom terminalu na aerodromu "Barahas". Negde oko 20-30 navijača je učestvovalo u tuči, bilo je pesničenja, a kako je to izgledalo pogledajte OVDE.