JUNAJTED PETARDOM VEĆ U ČETVRTFINALU: Debakl srpskog Ajntrahta protiv Bazela, minimalac Erdoganovog kluba!
Igrači Mančester junajteda slave gol Danijela Džejmsa, Foto: AP

Liga Evrope, 1/8 finala

Junajtedova zimska pojačanja igraju kao u transu, "đavoli" i Bazel već obezbedili mesto u četvrtfinalu

Objavljeno: 21:08h

Odigrane su prve tri utakmice osmine finala Lige Evrope i možemo reći da su već sada Mančester junajted i Bazel jednom nogom u četvrtfinalu s obzirom na ogromne prednosti koje su stekli za revanše na svojim stadionima.

"Crveni đavoli" su deklasirali LASK u Austriji 5:0 nakon što su se Austrijanci potpuno raspali u poslednjih 10 minuta utakmice i primili tri gola.

Odion Igalo je nastavio sa sjajnim igrama i golovima pošto je u 28. minutu doneo prednost na asistenciju drugog sjajnog novajlije Bruna Fernandeša. Fantastičan je to bio pogodak sa ivice šesnaesterca Nigerijca.

Prednost je duplirao pola sata kasnije mlađani Danijel Džejms koji je solo prodor krunisao golom.

I onda u samom finišu goleada. Huan Mata je povukao loptu sa svoje polovine odigrao jedno dodavanje i završio akciju pogotkom u 82. minutu.

U nadoknadi još dva gola Junajteda. Mejson Grinvud pogađa mrežu od stative u 92. a minut kasnije Pereira je uhvatio golmana LASK-a na spavanju i zapečatio mu sudbinu.

Nemanja Matić je čitav meč presedeo na klupi.

U Frankfurtu se dogodio totalni raspad Ajntrahta protiv Bazela 0:3.

Samuele Kampo je postigao prelep gol iz slobodnog udarca u 27. minutu za prednost gostiju.

Na naredno pogodak se čekalo do 73. minuta kada je Bua iskoristio izuzetno loše postavljanje defanzivnog bloka domaćih i povisio na 2:0, a tačku na pobedu je stavio u 85. minut Fraj kaznivši još jedan previsok izlazak zadnje linije Ajntrahta.

Filip Kostić je odigrao čitav meč za domaće, dok je Mijat Gaćinović ušao u igru u 78. minutu.

Bašakšehir, klub koji je nezvanično pod uticajem Erdogana, pobedio je u prvom meču na svom terenu Kopenhagen 1:0 pogotkom Višće sa "bele tačke" i tako stekao minimalnu prednost pred revanš.

Podsećamo da su dve utakmice Lige Evrope, Inter - Hetafe i Sevilja - Roma, odložene zbog koronavirusa, a ovog četvrtka će biti odigrana još 3 meča.

Danijel Aleksić je odigrao čitav meč za domaći tim.

Liga Evrope, 1/8 finala, prvi mečevi:

Bašakšehir – Kopenhagen 1:0 (Višća 88p)

Ajntraht Frankfurt – Bazel 0:3 (0:1) (Kampo 27, Bua 73, Frej 85)

LASK Linc – Mančester junajted 0:4 (0:1) (Igalo 28, Džejms 58, Mata 82, Grinvud 90+2)

Olimpijakos - Vulverhempton 21.00 Rendžers - Leverkuzen 21.00 Volfzburg - Šahtjor 21.00

ODLOŽENO: Inter - Hetafe, Sevilja - Roma