PARTIZAN U ČETVRTFINALU KUPA: Lazar Pavlović zaplesao, crno-beli demolirali drugi tim Spartaka!
Fudbaleri Partizana, Foto: Starsport©

OSMINA FINALA KUPA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 19:53h

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na svom stadionu ubedljivo savladali ekipu Spartaka rezultatom 4:0.

Od samog početka meča bilo je jasno da Subotičani nemaju nikakve šanse na večerašnjem meču, čiji je trener Vladimir Gaćinović izveo skoro pa drugi sastav u Humskoj, što su crno-beli umeli da iskoriste i kazne sve greške gostujuće ekipe.

Furiozno je krenuo Partizan, napao iz svih snaga i bilo je pitanje vremena kada će Đokić početi da vadi loptu iz mreže. Na gol smo čekali do 25. minuta, kada je Lazar Pavlović uz malu pomoć Milanovića pogodio metu.

1 / 9 Foto: Starsport©

Početak drugog poluvremena bio je idealan za crno-bele, ponovo je jedan od ključnih aktera bio defazivac Spartaka Milanović, pošto ga je nakon šuta Matića lopta pogodila i završila u mreži. Nastavio je Partizan da dominira, a u 56. minutu Pavlović je ponovo pogodio, ovoga puta je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Konačan rezultat postavio je Bojan Matić osam minuta kasnije nakon očajne rekacije odbrane Spartaka.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu":

KRAJ: Partizan - Spartak 4:0 (1:0)

78. minut - Ovde je sve gotovo, Partizan je završio posao i svi čekamo da se utakmica završi.

62. minut - GOL: Očajna reakcija odbrane Spartaka, Matić se našao kao duh ispred gola Đokića i nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

56. minut - GOOL: Fenomenalan pogodak Lazara Pavlovića, sjajno je šutirao sa 15-tak metara. Đokić nije imao šanse.

47. minut - GOOL: Idealan početak za Partizan, koji duplira prednost. Matić je šutirao, lopta je pogodila Milanovića i otišla u gol Spartaka. Ovo je autogol štopera Spartaka.

Poluvreme: Partizan - Spartak 1:0

Partizan je apsolutno dominirao tokom kompletnog prvog poluvremena, lako je stvarao šanse, dobro igrao u poslednjoj trećini terena, ali su crno-beli loše realizovali prilike. Subotičani nijednom nisu zapretili, a jedini igrač vrednog pomena je golman Spartaka Đokić.

1 / 4 Foto: Printskrin

35. minut - Prelako Partizan ulazi u šanse, ovoga puta se Lazar Pavlović našao u stopostotnoj prilici posle dodavanja Markovića, no šutirao je u golmana.

33. minut - Neverovatno šta je promašio Asano, izašao je sam ispred golmana, ali je očajno šutirao.

25. minut - GOOOL: Lazar Pavlović je strelac! Igrač Partizana je uhvatio volej, lota je zakačila Milanović i promenila pravac, tako da golman Spartaka nije mogao ništa.

22. minut - Kakva šansa za Asana, sjajan prvi kontak Japanca i dobar šut, ali brani Đokić.

18. minut - Preti Partizan sa svih strana, gol kao da visi u vazduhu. Asanao je ovoga puta tesitrao Đokića.

13. minut - Ponovo preti Lazar Pavlović, čiji udarac završava u naručju golmana Spartaka.

9. minut - Neverovatan promašaj Bojana Matića, našao se napadač Partizana sam na pet metara posle idealnog pasa Takuma Asana, ali je razočaravajuće šutirao.

4. minut - Divan udarac Lazara Pavlovića uspeo je da odbrani Đokić. Prva šansa na utakmici.

18:02 - Utakmica je počela.

Partizan: Stevanović - Miletić, S. Pavlović, Vitas, Brežančić - Zdjelar, Šćekić - Marković, L. Pavlović, Asano - Matić.

Spartak: Đokić, Ivančević, Vujanović, Vidaković, Milanović, Leal, Baić, Vidović, Milutinović, Jovanović, Milić.