VELIKI KIKS REALA U SEVILJI: Atletik demonstrirao silu! Leganes savladao Viljareal posle preokreta!
Atletik Bilbao, Foto: EPA/Luis Tejido

Primera, 27. kolo

Nastavljano je takmičenje u La Ligi

Fudbaleri Levantea odigrali su nerešeno 1:1 protiv Granade, u utakmici 27. kola španskog prvenstva.

Levante je poveo u 11. minutu golom Rodžera Martija, a bod gostima doneo je Darvin Mačis u 60. minutu.

Granada je drugu utakmicu uzastopno završila remijem i zauzima deveto mesto na tabeli sa 38 bodova. Levante je 12. na tabeli sa 33 boda.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas u gostima ekipu Valjadolida sa 4:1, u utakmici 27. kola španske Primere.

Unai Lopes i Raul Garsija su golovima u četvrtom, odnosno 24. minutu, doneli prednost gostujućem timu, na 2:1 smanjio je Sandro Ramires u 76, da bi Bilbao trijumf potvrdio golovima Injakija Vilijamsa i Injiga Kordobe u 87. i 93. minutu.

Bilbao je upisao devetu pobedu u šampionatu i trenutno je deveti na tabeli sa 37 bodova, dok je Valjadolid na 15. poziciji sa osam bodova manje.

Ranije danas, fudbaleri Osasune su na svom terenu slavili protiv Espanjola sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Roberto Tores u 51. minutu iz jedanaesterca.

Osauna je 11. na tabeli Primere sa 51 boda, dok je Espanjol poslednji sa samo 20 osvojenih bodova.

Fudbaleri Leganesa pobedili su večeras na gostovanju Viljareal sa 2:1, u utakmici 27. kola španske lige.

Viljareal je poveo u petom minutu golom Herarda Morena, a pobedu Leganesu doneo je dvostruki strelac Oskar, golovima u 47. minutu i 70. minutu iz penala.

Leganes je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak, sada ima pet pobeda i pretposlednji je na tabeli sa 23 boda, tri manje od Selte koja je prva iznad crte.

Viljareal je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 11. u ligi i zauzima osmo mesto na tabeli sa 38 bodova.

A fudbaleri Betisa slavili su nad Real Madridom sa 2:1 na svom terenu i tako priredili prvoklasno iznenađenje! Potop Reala počeo je u 40. minutu kada je Sidnej pogodio posle asistencije Nabila Fekira.

Delovalo je da se Real vraća nakon što je Benzema izjednačio pred kraj prvog poluvremena, ali onda u igru ulazi Kristijan Teljo.

Nekadašnji igrač Barselone je u 82. minutu šokirao Madriđane i postavio konačan rezultat. Real je na drugom mestu sa dva boda manje od Barselone, dok je Betis na 12. poziciji.

Petak

Alaves – Valensija 1:1 (0:1) (Mendez 73 – Pareho 34)

Eibar - Majorka 1:2 (0:1) (Bigas 90+2 - Rodrigez 42, Kubo 78)

Atletiko Madrid - Sevilja 2:2 (2:2) (Morata 32, Feliks 36 - De Jong 19, Okampos 43)

Barselona - Sosijedad 1:0 (0:0) (Mesi 81 pen)

Hetafe - Osasuna 0:0

Osasuna – Espanjol 1:0 (0:0) (Roberto Tores 51 pen)

Valjadolid – Bilbao 1:4 (0:2) (Ramirez 76 - Lopez 4, Garsija 24, Vilijams 88, Kordoba 93)

Levante – Granada 1:1 (1:0) (Marti 11 – Maćis 60)

Betis - Real Madrid 2:1 (1:1)