JUNAJTED ODIGRAO ZA LIVERPUL: Pao je Siti, Mektomini dao gol u stilu Dejana Stankovića! Čelsi brutalan!
Skot Mektomini, Foto: EPA/Peter Powel

29. kolo premijer lige

Cela Engleska priča o sjajnoj partiji 18-godišnjeg Bilija Gilmura, koji se našao u startnih 11 i prikazao odličnu partiju za ekipu Franka Lamparda. Đavolima gradski derbi.

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu ekipu Evrtona sa ubedljivih 4:0, u utakmici 29. kola Premijer lige.

Čelsi je poveo u 14. minutu golom Mejsona Maunta, na asistenciju Pedra, da bi Španac sedam minuta kasnije povisio na 2:0.

Vilijan je u 51. minutu pogodio za 3:0, a konačan rezultat postavio je tri minuta kasnije Olivije Žiru na asistenciju Vilijana.

Čelsi je, nakon 14. pobede u šampionatu, četvrti na tabeli sa 48 bodova, dok je Everton na 12. poziciji sa 37 osvojenih bodova.

Fudbaleri Čelsija u narednom kolu gostuju Aston Vili, dok će Everton očekuje gradski derbi protiv Liverpula.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu u gradskom derbiju Mančester siti sa 2:0, u utakmici 29. kola Premijer lige.

Na Old Trafordu pred više od 73.000 ljudi domaći su poveli u 30. minutu golom Entonija Marsijala iz voleja, posle asistencije Bruna Fernandeša. U šestom minutu nadoknade pobedu je obezbedio Skot Mektominej golom sa 35 metara, nakon što je istrčao golman Sitija.

Siti je u 48. minutu postigao gol, kada je mrežu zatresao Serhio Aguero, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Junajted je tako u oba prvenstvena derbija pobedio gradskog rivala.

Siti je pretrpeo sedmi poraz u ligi i drugi je na tabeli sa 57 bodova, 25 manje od vodećeg Liverpula.

Junajted je posle 12. pobede peti na tabeli sa 45 bodova, tri manje od Čelsija na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Mančester junajted je ovom pobedom pomogao Liverpulu u borbi za titulu. "Crvenima" sada nedostaju još samo dve pobede do prve šampionske titule posle 30 godina.