ATLETIKO I SEVILJA NA RAVNE ČASTI: Četiri gola u Madridu, Barsa tanka, remi Hetafea!
Atletiko Madrid, Foto: EPA

primera, 27. kolo

Zanimljiv dan u Španiji

Fudbaleri Atletiko Madrida odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Sevilje, u utakmici 27. kola španskog prvenstva.

Sevilja je povela u 19. minutu golom Luka de Jonga, a ubrzo je sa dva gola Atletiko preokrenuo. U 32. minutu izjednačio je Alvarto Morata iz penala, a četiri minuta kasnije vodjstvo je doneo Žoao Feliks. Konačan rezultat postavio je Lukas Okampos iz penala u 43. minutu.

Sevilja je treća na tabeli sa 47 bodova.

Atletiko je 12. put ove sezone u Primeri odigrao nerešeno, a drugi meč uzastopno i peti je na tabeli sa 45 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Hetafe ali i utakmicu manje.

U prvom meču dana Majorka je savladala Eibar u gostima sa 2:1.

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras Real Sosijedad sa 1:0, u 27. kolu Primere.

Strelci u Barseloni bio je Lionel Mesi iz penala u 81. minutu. Barselona je ponovo prva sa dva boda više od Real Madrida, koji ima utakmicu manje.

Sosijedad sa 43 boda zauzima šesto mesto na tabeli španskog prvenstva.

Fudbaleri Hetafea i Selte igrali su večeras nerešeno 0:0, u 27. kolu Primere. Hetafe je četvrti na tabeli sa 46 bodova, dok Selta ima 26 i zauzima 17. mesto.

Srpski fudbaler Nemanja Maksimović igrao je celu utakmicu za Hetafe i dobio je žuti karton.

La Liga, 27. kolo Petak Alaves - Valensija 1:1 (0:1) (Mendes 73 - Pareho 34) Subota Eibar - Maljorka 1:2 (0:1) (Bigas 90+2 - Rodriges 42)

Atletiko - Sevilja 2:2 (2:1) (Morata 32p, Žoao Feliks 36 - de Jong 19, Okampos 43p)

Barselona - Sosijedad 1:0 (0:0)