LIVERPUL SE MUČIO, ALI IPAK SLAVIO: Salah i Mane okrenuli Bornmut! Treća u nizu za Arsenal, Totenhem opet loš!

premijer liga, 29. kolo

Fudbaleri Liverpula savladali su Bornmut u prvom meču 29. kola Premijer lige - 2:1 (2:1).

Liverpul se oporavio posle prvog poraza u sezoni od Votforda i stigao korak bliže tituli koja se na "Enfildu" čeka punih 30 godina.

Bornmut je pružio dostojan otpor, ali će bodove za opstanak morati da traže na nekom drugom stadionu.

Kalum Vilson je u 9. minutu doneo Bornmutu vođstvo, međutim već u 25 je bilo 1:1.

Posle velike greške štopera Bornmuta, Sadio Mane krade loptu, dodaje do Mohameda Salaha, koji preciznim udarcem uz desnu stativu postiže izjednačujući pogodak.

Preokret je viđen svega nekoliko minuta kasnije. Virdžil van Dajk poslao je sjajnu loptu u prostor kroz celu odbranu Bornmuta, a Mane je rutinski zatresao mrežu.

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas Vest Hem sa 1:0, u 28. kolu Premijer lige.

Strelac je bio Aleksander Lakazet u 78. minutu.

Arsenal je vezao tri pobede i sada je deveti na tabeli sa 40 bodova. Pobedom se vratio u trku za peto mesto koje vodi u Ligu Evropa.

Sada ima tri boda manje od petoplasiranog Vulverhemptona, koji je igrao nerešeno bez golova sa Brajtonom.

Isti broj bodova kao Vulverhempton ima Šefild, koji je golom Bilija Šarpa pobedio poslednjeplasirani Norič.

Bod manje od Arsenala ima Kristal Palas, koji je takodje vezao tri pobede, trijumfom rezultatom 1:0 nad Votfordom.

Njukasl je kao gost sa igračem više pobedio Sautempton rezultatom 1:0, golom Alana Sen Maksima.

Fudbaleri Barnlija i Totenhema igrali su večeras nerešeno 1:1, u 29. kolu Premijer lige.

Barnli je vodio od 13. minuta golom Čarlija Vuda, a u 50. je iz penala izjedančio Dele Ali.

Totenhem je bez pobede tri utakmice, ali je prekinuo seriju od dva poraza. Sada je osmi na tabeli engleskog prvenstva sa 41 bodom. Barnli ima 39 bodova i zauzima 10. mesto.