LOŠE VESTI ZA JOVIĆA: Vinisijus i Lukina zamena srušili Barsu - Ronaldo gledao trijumf bivšeg kluba!
Vinisijus proslavlja gol protiv Barselona, Foto: EPA/Juanjo Martin

primera, 25. kolo

Kraljevski klub je preuzeo prvo mesto na tabeli od Katalonaca ovim trijumfom

Objavljeno: 23:12h

U okviru 26. kola Primere odigran je El Klasiko. Real je dočekao Barselonu i slavio je nad njom rezultatom 2:0 (0:0).

Kraljevski klub je bio bolja ekipa gotovo tokom celog meča, a tek u drugom poluvremenu se sve malo otvorilo.

Isko je početkom drugog dela igre šutnuo fantastično ka golu Marka Andrea ter Štegena, ali je Nemac čudesno intervenisao. Potom je Karim Benzema volejem sa 10 metara uputio šut preko gola. Mogla je i Barsa do vođstva, ali nije joj se dalo. Samo minut pošto je ušao na teren, pojačanje Barse ovog leta, Rajan Brajtvajt je mogao da se odmah proslavi, ali nije uspeo da savlada Kurtou.

U narednom napadu, usledila je kazna, pošto je Toni Kros pronašao Vinisijusa Žuniora, koji je iz mrtvog ugla, doduše uz malu pomoć Đerara Pikea koga je lopta pogodila u nogu prilikom klizećeg starta i prevarila Ter Štegena, koji se nije baš proslavio postavkom.

Inače, Luka Jović je meč posmatrao sa tribina, a momak koji je umesto njega upao u prvih 18 Marijano Dijaz je u 92. minutu postavio konačnih 2:0. On je, inače, minut pre toga ušao sa klupe.

Kraljevski klub je preuzeo prvo mesto na tabeli od Katalonaca ovim trijumfom.

Na tribinama je, osim srpskog reprezentativca bio i bivši as Reala Kristijano Ronaldo, čiji meč sa Interom u dresu Juvea je pomeren za 13. mart. Imao je šta i da vidi.

Primera, 25.kolo:

Subota:

Real Sosijedad – Valjadolid 1:0 (0:0) (Januzaj 60)

Eibar – Levante 3:0 (1:0) (Diaz 27, 48, Oreljana 84)

Valensija – Betis 2:1 (0:0) (Gameiro 60, Pareho 89 – Moron 90+3)

Leganes – Deportivo Alaves 1:1 (0:0) (Gariljo 59 – Peres 47)

Granada – Selta 0:0

Nedelja:

Sevilja – Osasuna 3:2 (2:0) (El Nesri 13, 90+3, Okampos 45+1 – Ernandes 64, Tores 74)

Bilbao – Viljareal 1:0 (0:0) (Garsija 54)

Espanjol – Atletiko M. 1:1 (1:0)