BAJERN NEMILOSRDNO IZREŠETAO HOFENHAJM: Trijumfovala i Borusija! Keln oprao Šalke!

bundesliga, 24. kolo

Efikasan dan u Nemačkoj

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostujućem terenu Hofenhajm sa 6:0, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Bajern je poveo već u drugom minutu golom Serža Gnabrija, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Džošua Kimih. Treći gol postigao je Džošuka Zirkze u 15. minutu, a zatim je dva gola postigao Kutinjo, u 33. i 47. minutu. Konačan rezultat postavio je Leon Gorecka u 62. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 52 boda, četiri više od drugoplasiranog Lajpciga, koji ima utakmicu manje. Hofenhajm je četiri utakmice bez pobede i zauzima osmo mesto sa 34 boda.

Borusija iz Dortmunda pobedila je na svom terenu Frajburg sa 1:0, golom Džejdona Sanča u 15. minutu.

Dortmund je treći na tabeli sa 48 bodova, a Frajburg je posle drugog vezanog poraza, deveti sa 33 boda.

Majnc je kao domaćin pobedio Paderbron sa 2:0. Prvi gol postigao je Robin Kvajson u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Karim Onisivo u 37.

Majnc je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak, sada je 15. na tabeli sa 25 bodova. Paderborn je na poslednjem, 18. mestu sa 16 bodova.

Borusija Menhengladbah je kao gost pobedila Augsburg sa 3:2.

A u poslednjem meču dana Keln je ubedljivo savladao Šalke na svom terenu.

Bilo je 3:0.

Strelci su bili Bornauv u devetom minutu, Kordoba u 39. minutu i Nibel u 79.

BUNDESLIGA - 24. KOLO:

Augzburg - Borusija Menhengladbah 2:3 (0:0) (Leven 57, Finbogason 83 - Bensebaini 50, Štindl 53, 79)

Borusija Dortmund - Frajburg 1:0 (1:0) (Sančo 15)

Hofenhajm - Bajern Minhen 0:6 (0:4) (Gnabri 2, Kimih 7, Cikrci 15, Kutinjo 33, 47, Gorecka 62)

Majnc - Paderborn 2:0 (2:0) (Kvaizon 29, 37)

Keln – Šalke 3:0 (2:0) (Bornauv 9, Kordoba 39, Nibel 79)

Nedelja:

Union Berlin - Volfsburg (13.30) RB Lajpcig - Bajer Leverkuzen (15.30)

Petak:

Fortuna Diseldorf - Herta 3:3 (3:0) (Karaman 6, 45+1, Tomi 10 - Tomi 64 ag, Kunja 66, Pjontek 75 pen)