KDB REŽIRAO ČUDESAN PREOKRET SITIJA I SRUŠIO REAL: Lion pobedio Juventus u Francuskoj!

1/8 FINALA LIGE ŠAMPIONA

Sva dešavanja sa mečeva mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:11h

Neverovatan preokret je režirao Mančester Siti na "Santjago Bernabeu", pošto je za samo pet minuta uspeo da anulira prednost Real Madrida i tako napravi veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona (2:1). Veliki podvig napravio je i Lion, koji je savladao Juventus na svom terenu minimalnim rezultatom.

Čovek odluke u Madridu bio je Kevin De Brujne, koji je magično asistirao, da bi na kraju i postigao pogodak za pobedu ekipe Pepa Gvardiole.

Siti je bio bolji tokom celog meča, Kurtoa je sjajno branio i tako čuvao Madriđane, koji su imali svoje šanse, ali su bili daleko manje opasni nego Građani. Žesus je promašio nekoliko velikih prilika, a Isko je isporučio kaznu Sitiju u 60. minutu, kada je dobro reagovao posle pasa Vinisijusa.

17 minuta kasnije usledio je majstorski potez De Brujnea, koji je prelepo zavrnuo loptu u šesnaesterac, a Žesus je konačno uspeo da savlada Kurtou za izjednačenje.

Nakon pet minuta usledio je totalni šok za Madriđane, Karvahal je napravio nesmotren faul u šesnaestercu nad Sterlingom, a De Brujne je bio siguran sa bele tačke za pobedu Sitija.

Kada je reč o drugom meču, Lion je napravio svojevrsnu senzaciju na svom terenu, pošto je bio bolji od favorizovanog Juventusa.

Veliko je ovo veče za sve u Lionu, momci su pokazali da se nikoga ne plaše i apsolutno zasluženo su ostvarili trijumf.

Gol odluke je postigao Tusar u 30. minutu, posle idealne lopte Auara reagovao je sjajno i matirao golmana Juventusa. Mogli su domaći do drugog kola krajem prvog poluvremena, ali se dobrano ispromašivao Toko Ekambi, koji je imao nekoliko veliki prilika.

Probala je Stara dama u nastavku da dođe do izjednačenja, imali su svoje šanse Ronaldo i Dibala, međutim, defanzivna linija francuskog tima je bila na svom vrhuncu i uspela je da sačuva gol Lopesa.

Sva dešavanja sa mečeva mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

86.minut - Ramos je dobio crveni karton!

84. minut - Ništa od izjednačenja u Lionu, Ronaldo nije uspeo da zahvati loptu i ostaje 0:0.

83. minut - GOOOL! Petominutni preokret Sitija, Kevin De Brujne je bio siguran za totalni preokret!

82. minut - Penal za Siti! Karahal je nesmotreno oborio Sterlinga i sudija je opravdano pokazao na belu tačku.

77. minut - GOOOOL!!! Magična asistencija De Brujnea za Žesusa koji je napokon uspeo da zatrese mrežu Reala!

71. minut - Injekcija samopuzdanja za Real je bio gol Iska, pa sada Madriđani igraju mnogo bolje. Zapreto je Ramos, ali njegov udarac izblokiran.

68. minut - Velika prilika za Juventus, Dibala je propustio najbolju šansu na meču. Ovo je bilo baš opasno! Imao je sreće Lion.

60. minut - GOOOOL! Stigla je kazna Madriđana, a isporučio ju je Isko! Real je iskoristio smušenu reakciju odbrane Sitija, Vinisijus je dodao do Iska, koji je hladnokrvno reagovao.

57. minut - Fenomenalna odbrana Kurtoe, koji je skinuo novi izver Žesusu. Visi gol u vazduhu.

50. minut - Velika, velika šansa za Mančester Siti! De Brujne je povuka kontru i dodao do Mareza, koji je šutirao iznad gola. Opasniji je Siti večeras od Madriđana.

Zanimljiva statistika Kristijana Ronalda. Portugalac nije uspeo da materijalizuje nijedan od prethodnih 25 slobodnih udaraca.

Poluvreme:

Real Madrid - Mančester Siti 0:0

Lion - Juventus 1:0

47. minut - Kakva prilika za Siti! Kazemirao je sa gol linije izbacio loptu nakon šuta Žezusa.

44. minut - Strašno dobro igra Lion večeras, šut Toko Ekambija odlazi preko gola.

41. minut - Neopreznost Bonućija mogao je da iskoristi Toko Ekambi, no šutirao je preko gola.

40. minut - Pogledajte kako izgleda De Liht posle medicinske intervencije.

37. minut - Zapretili su Građani, ali je udarac Silve bio previše blag. Ostaje 0:0 u Madridu.

31. minut - GOOOL! Lion vodi 1:0!!! Auar je sjajno proigrao Tusara, koji je matirao golmana Juventusa! Francuzi su zaslužili vođstvo, pošto su mngo bolji tim od Stare dame.

29. minut - De Liht je dobio udarac u glavi, pa će morati da napusti teren dok mu ne stane krvarenje.

27. minut - Nova prilika za Siti, Modrić je blokirao udarac Kevina De Brujnea u poslednji čas.

21. minut - Prečka Liona!!! Toko Ekambi je pogodio okvir gola posle sjajnog korera. Igrač francuskog tima je video loptu u mreži.

20. minut - Najveća šansa do sada, sjajno je zavrnuo Žezus, ali je šutirao u golmana Reala!

12. minut - Evo i šanse u Madridu, Vinisijus je centrirao, međutim, do lopte nije mogao Benzema.

5. minut - Prvu priliku večeras imao je Juventus, Ronaldo je prošao po strani i zavrnuo, ali niko od igrača italijanskog kluba nije stigao tu loptu.

21:00 - Mečevi su počeli.