NIŠTA OD PREKIDA SERIJE REDSA: Klopov Liverpul i dalje igra kao što 'Iron Maiden' zvuči!
Virdžil van Dajk, Foto: EPA/Peter Powell

Premijer liga, 27. kolo

Šampion je vodio, pa gubio, i na kraju slavio

Kada je došao u klub, Jirgen Klop je rekao da želi da "njegov Liverpul igra onako kako kultni engleski hevi metal bend 'Iron Maiden' zvuči" i to mu je zaista pošlo za rukom.

Redsi su i posle 27. kola neporaženi ove sezone u Premijer ligi, i to iako su gubili sa 1:2 od Vest Hema početkom drugog poluvremena. Na kraju, bilo je 3:2 (1:1).

Prvi pogodak na meču na Enfildu postigao je Vajnaldum u 9. minutu, na 1:1 izjednačio je Diop tri minuta kasnije.

U drugom poluvremenu, već u 54. minutu Fornals je preokrenuo i doneo prednost gostima, ali su Salah i Mane u 68. i 81. minutu doveli stvari na svoje mesto i novi, 26. trijumf svom timu, koji je praktično već sada osvojio titulu, ako se ne desi nešto kolosalno.

Vest Hem je u zoni ispadanja, na 18. mestu sa bodom iza 17-plasirane Aston Vile.

Premijer liga 27. kolo

Čelsi - Totenhem 2:1 (1:0) (Žiru 15, Alonso 48 – Ridiger 90)

Barnli - Bornmut 3:0 (0:0) (Vidra 53, Rodrigez 61, Mek Nil 87)

Kristal Palas - Njukasl 1:0 (1:0) (Van Anholt 44)

Sautempton - Aston Vila 2:0 (1:0) (Long 8, Armstrong 95)

Šefild junajted - Brajton 1:1 (1:1) (Stivens 26 - Mopaj 30)

Lester - Mančester siti 0:1 (0:0) (Žesus 80)

Mančester Junajted - Votford 3:0 (1:0) (Fernandez 40 p, Marsijal 58, Grinvud 75)

Vulverhempton - Norič 3:0 (2:0) (Žota 19, 38, Himenez 50)

Arsenal - Everton 3:2 (2:2) (Nketija 27, Obamejan 33, 46 - Kalvert Luin 1, Rišarlison 45+4)

Ponedeljak

Liverpul - Vest Hem 3:2 (1:1) (Vajnaldum 9, Salah 68, Mane 81 - Diop 12, Fornals 54)