OLIMPIJAKOS JE VLADAR GRČKE: PAOK pao u Solunu posle 3 godine i bukvalno predao titulu najvećem rivalu!
Olimpijakos je savladao PAOK u Solunu, Foto: Youtube / Printscreen

derbi grčke

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su u velikom derbiju PAOK u Solunu rezultatom 1:0 u 25. kolu grčke Superlige i tako se odvojili od crno-belih na pet bodova razlike.

Jedini pogodak na meču bio je delo levog beka domaćeg tima Dimitrisa Janulisa koji je u 49. minutu poslao loptu u svoju mrežu i tako možda čak rešio i pitanje novog šampiona Grčke.

Gol odluke pao je u četvrtom minutu drugog poluvremena kada je udarac sa leve strane uputio levi bek Olimpijakosa Konstantinos Cimikas, ali je taj pokušaj zaustavio golman PAOK-a Aleksandros Pashalakis, međutim, tada je loptu sa desne strane pred gol vratio srpski internacionalac Lazar Ranđelović, a u svoju mrežu ju je sproveo Dimitris Janulis.

Bivši fudbaler Radničkog iz Niša Lazar Ranđelović se našao u startnoj postavi i u igri je proveo 85 minuta.