UČENIK BOLJI OD UČITELJA: Čelsi rutinski pobedio Totenhem uz fenomenalan gol Alonsa! Siti savladao Lester!
Frenk Lampard slavi pred očima Žozea Murinja, Foto: EPA/Facundo Arrizabalaga

Premijer liga, 27. kolo

Važnu pobedu je ostvario klub sa "Stamford bridža" i to protiv direktnog konkurenta

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Totenhem sa 2:1, u utakmici 27. kola Premijer lige.

"Plavci" su upisali 13. pobedu od početka šampionata i četvrti su na tabeli sa 44 boda, dok je Totenhem peti sa četiri boda manje.

Domaći tim poveo je u 15. minutu golom Olivijea Žirua. Prethodno je Ros Barkli pogodio stativu, a Žiru je bio na pravom mestu, natrčao na odbijenu loptu i prosledio je u gol.

Na 2:0 povisio je Markos Alonso u 48. minutu preciznim udarcem sa dvadesetak metara, dok je konačan rezultat postavio Antonio Ridiger autogolom u 90. minutu.

Čelsi je mogao i do ubedljivijeg trijumfa, ali je Alonso u 82. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Fudbaleri Šefilda igrali su danas nerešeno 1:1 sa Brajtonom, u 27. kolu Premijer lige.

Šefild je tako propustio priliku da prestigne Totenhem na petom mestu koje vodi u Ligu Evropa.

Totenhem je prethodno izgubio od Čelsija.

Totenhem je peti sa 40 bodova, koliko ima i Šefild koji je mesto ispod na tabeli engleskog prvenstva.

Barnli je sa 3:0 pobedio Bornmut i ostao u igri za peto mesto.

Sada ima 37 bodova, jedan manje od Mančester junajteda koji će imati priliku da zauzme peto mesto.

Sautempton je sa 2:0 bio bolji od Aston Vile, dok je Kristal Palas rezultatom 1:0 pobedio Njukasl.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras Lester u gostima sa 1:0, u 27. kolu Premijer lige.

Strelac je bio Gabrijel Žesus u 80. minutu.

Siti je imao šansu i pre toga da povede, ali je u 62. Serhio Aguero promašio penal.

Siti je drugi na tabeli sa 57 bodova. Sada ima sedam više od trećeplasiranog Lestera.