LIGA ŠAMPIONA: Atalanta maestralnom igrom jednom nogom u četvrtfinalu, Lajpcig sa penala do velike pobede!
Liga šampiona, osmina finala, Foto: EPA

liga šampiona, 1/8 finala

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:08h

Ni ovo veče Lige šampiona nije razočaralo, naprotiv...

ATALANTA - VALENSIJA

Atalanta je dočekala Valensiju na stadionu u Milanu i prosto je deklasirala rezultatom 4:1 (2:0).

U 16. minutu Alehandro Gomez je lukavo ubacio loptu u peterac, Hans Hatebur je uleteo iz drugog plana i doveo Atalantu do prednosti.

Josip Iličić se u 42. minutu iznenada odlučio na udarac sa distance, Domenek je bio malo zatečen i lopta je završila u njegovom desnom gornjem uglu, pa je tim iz Bergama na pauzu otišao sa dva gola prednosti.

Da to ne bude sve, potrudio se Remo Frojler koji jje je prihvatio loptu ispred kaznenog prostora, malo iskosa sa leve strane i poslao teledirigovan šut, van domašaja ruku golmana gostiju za 3.0 u 57. minutu.

Novi drugi gol na meču, postigao je ponovo Hatebur, koji do ovog meča nijednom nije bio strelac u Ligi šampiona.

On je sa svoje polovine ušprintao ka golu rivala, niko ga nije stigao pre nego što je pogodio bliži ugao Domenekove mreže. Gol se proveravao VAR tehnologijom, Iličić je bio u ofsajdu, ali po odluci sudija nije uticao na igru.

Uzvratila je Valensija preko Čeriševa u 66. minutu, a samo dva minuta ranije Rus je ušao u igru. On je precizno šutiao sa dvadesetak metara po zemlji, Golini se ispružio, ali nije dovattio loptu koja je završila svoj put u donjem levom uglu.

U revanšu za dve nedelje moraće da se desi pravo malo čudo, ako Valensija želi da eliminiše Italijane i nađe se među osam timova u eliti.

TOTENHEM - LAJPCIG

Sa druge strane, Lajpcig je u Londonu protiv Totenhema obavio "pola posla" i minimalcem 1:0 (0:0) uspeo da dođe do pobede.

Nakon prvog dela igre gde je nemački tim dominirao i u nekoliko navrata bio blizu gola rezultat je bio 0:0, da bi nakon sat vremena igre u prestonici Engleske, bio dosuđen penal za goste.

Verner je preuzeo odgovornost i vrlo precizno i sigurno realizovao najstrožu kaznu i tako doveo svoj tim u prednost.

Totenhem je u nastavku pokušavao uglavnom iz prekida da poravna rezultat, međutim golman Gulaši je bio maestralan na golu i spasio sve atake domaćina, pa je na kraju rezultat ostao 1:0 i pobeda zasluženo ide za Nemačku.

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ UTAKMICA: Totenhem - Lajpcig 0:1 (0:0), Atalanta - Valensija 4:0 (2:0).

66. minut - GOL: Tračak nade za Valensiju joj donosi Čerišev koji smanjuje na 4:1.

62. minut - GOL: Hatebur postiže i drugi gol za Atalantu koja vodi sa neverovatnih 4:0 - Valensija je razbijena

58. minut - GOL: Atalanta igra meč sezone! Freler postiže maestralan gol za 3:0 u Milanu!

58. minut - GOL: Timo Verner pogađa i Lajpcig vodi sa 1:0!

55. minut - Penal za Lajpcig! Dejvis je nespretno reagovao i oborio fudbalera gostiju, što je bio dovoljan znak za sudiju da pokaže na belu tačku.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Atalanta - Valensija 2:0, Totenhem - Lajpcig 0:0

43. minut - GOL: Josip Iličić! Atalanta vodi sa 2:0 protiv Valensije, nakon sjajnog gola Slovenca koji igra u životnoj formi.

16. minut - GOL: Atalanta vodi u Milanu! Strelac je Hatebur koji se sjajno iskrao odbrani Valensije i smestio loptu u praznu mrežu.

21.00 - Počeli su mečevi osmine finala Lige šampiona.