UBICA DEČIJEG LICA: Vlahovićev teror u Seriji A, Fiorentina slavi Srbina!
Dušan Vlahović, Foto: Printskirn

Serija A, 23. kolo:

Dva gola bivšeg igrača Partizana

Fiorentina je kao gost pobedila Sampdoriju sa 5:1. "Ljubičasti" su poveli u osmom minutu autoglom Mortena Torsbija, a prednost je udvostručio srpski fudbaler Dušan Vlahović u 18. minutu iz penala. Treći gol postigao je Federiko Kijeza u 40. minutu, a zatim je Vlahović svoj drugi gol na meču postigao u 57. minutu.

Kijeza je postigao peti gol u 78. minutu, a jedini strelac u domaćem timu bio je Manolo Gabijadini u 90. minutu.

Fiorentina je prekinula niz od tri utakmice bez pobede, a posle sedmog trijumfa zauzima 13. mesto na tabeli sa 28 bodova. Sampdorija je 17. na tabeli sa 23 boda, bodom više od Djenove koja se nalazi u zoni ispadanja.

Parma je kao gost pobedila Sasuolo sa 1:0, a Udineze i Verona odigrali su nerešeno 0:0.

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas na svom terenu u Torinu Brešu sa 2:0, u utakmici 24. kola italijanskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Crno-beli su poveli u 39. minutu golom Paula Dibale, a pobedu je osigurao Huan Kuadrado u 75. minutu.

Juventus se vratio na prvo mesto na tabeli sa 57 bodova i ima tri više od drugoplasiranog Intera, koji večeras igra protiv Lacija. Breša je pretrpela 16. poraz i pretposlednja je sa 16 bodova.

Udineze – Verona 0:0

Juventus – Breša 2:0 (1:0)

(Dibala 38, Kvadrado 75 – ck. Aje 37)

Sampdorija – Fjorentina 1:5 (0:3)

(Gabjadini 90+1. ck. Muru 39 – Torsbi 8. autogol, Vlahović 18. penal, 57, Kjeza 40. penal, 78, ck. Badelj 45)

Sasuolo – Parma 0:1 (0:1)