ZVEZDA U 1/8 FINALA LIGE ŠAMPIONA: Istorijska generacija, Katić heroj penal serije!
Omladinci Crvene zvezde, Foto: FK Crvena zvezda

uefa liga mladih

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 20:52h

Nastavljaju da pišu istoriju omladinici Crvene zvezde, koji su nakon penala savladali Šerif u Tiraspolju i plasirali se u osminu finala Omladinske lige šampiona - 0:0 (4:2).

Heroj pobede Zvezde je golman Andrija Katić koji je zaustavio dva jedanestenca u penal seriji i najzaslužniji je za prolazak crveno-belih među 16 najboljih ekipa Starog kontinetna. Šampionski mentalitet su pokazali i svi izvođači penala, koji nisu promašili nijedan udarac sa bele tačke. Redom su pogađali Burmaz, Matić, Blagojević i Matić, a kod Šerfia su promašili Česnokov i Ignatov.

1 / 3 Foto: FK Crvena zvezda

Sve osim slavlja izabranika Slavoljuba Đorđevića bi bilo nepravedno, pošto su Beograđani dominirali tokom kompletnog meča u Moladaviji. Zvezda je dominirala, stvarala šanse, ali nije uspela da probije bedem ultradefanzivne ekipe Šerifa, koja se tokom celog meča branila.

Domaćin je razočarao postavkom, nije imao nameru da napdne Zvezdu i penal serija je nešto najbolje što im se desilo, pošto je bilo realno da crveno-beli mnogo ranije reše pitanje pobednika. Najbliži je bio Burmaz u 61. minutu kada su milimetri delili kapitena Zvezde od gola.

Kružili su Đorđevićevi šuleni oko gola moldasvke ekipe, tražili rupu u odbrani i nisu uspeli da je nađu. Utakmica je otišla u penal seriju, u kojoj je blistao Andrija Katić sa dve intervencije.

1 / 2 Foto: FK Crvena zvezda

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu":

KRAJ!!! POBEDA CRVENE ZVEZDE!

4:2 - Pogađa Stefan Mitović.

3:2 - Makalići ne maši.

3:1 - Hladnohrvan je Blagojević.

2:1 - Gliga je uspeo da smanji prednost Zvezde.

2:0 - Siguran je Matić.

1:0 - Brani Katić!!! Česnokov nije savladao golmana Zvezde.

1:0 - Burmaz je siguran sa linije penala. Zvezda ima prednost.

PENALI

Kraj regularnog dela: Šerif - Crvena zvezda 0:0 (0:0)

91. minut - Šerif menja golmana. Veoma zanimljiva izmena trenera moldavske ekipe.Čobanu ide na klupu, a Samoilenko će braniti penale ukoliko neko ne postigne gol u posednjim trenucima meča.

90. minut - Lazetić je zamenio Njamculovića. Ostalo je još tri minuta igre.

86. minut - Dominira Zvezda, za klasu je bolja od moldavske ekipe, ali ne uspeva da probije blok domaće ekipe, koja nije imala nijednu šansu na utakmici.

78. minut - Prva izmena Slavoljuba Đorđevića, na terenu je Miletić umesto Novakovića.

69. minut - Neverovatno da ni ovo nije gol. Maestralan udarac Blagojevića jedva uspeva da obrani golman Šerifa.

61. minut - Najveću šansu na meču imao je Borislav Burmaz, šutirao je glavom, a golman Čoban je loptu izbacio za gol linije! Velika šteta za ovu propuštenu priliku. Crveno-beli dominiraju u drugom poluvremenu, mnogo su bolji od ultradefanzivne ekipe Šerifa, ali nedostaje gol. Ukoliko se utakmica završi nerešenim rezultatom gledaćemo odmah penale, pošto produžetaka nema.

53. minut - Nikola Savić je dobro skočio nakon kornera, ali nije uspeo da pogdi gol.

Poluvreme: Crvena zvezda - Šerif 0:0

1 / 4 Foto: FK Crvena zvezda

39. minut - Evo i prve ozbiljne šanse! Fantastično se Babić oslobodio čuvara i uposlio Radulovića, čiji je udarac izblokirao jedan igrač Šerifa.

30. minut - Lepa akcija crveno-belih, išla je lopta od noge do noge i sve je bilo dobro izuzev završnog pasa...

21. minut - Gledamo prilično tvrd meč u Tiraspolju. Nijedna ekipa nije imala ozbiljnu priliku.

15. minut - Preti Zvezda, kruži oko gola Šerifa i polako ali sigurno preuzima konce igre u svoje noge.

9. minut - Bilo je opasno ispred gola Katića, Šerif je zapretio posle prekida, koji su najjače oružje moldavske ekipe, međutim, sve se dobro završilo po Crvenu zvezdi. Izabranici Slavoljuba Đorđevića u uvodnim delovima meča imaju terensku inicijativu.

6. minut - Radulović je pokušao na sa distance, ali je lopta otišla daleko od gola.

17:00 - Utakmica je počela.

16:30 - Poznati su sastavi za današnji susret.

Šerif: Čoban - Ignatov, Conohov, Danilov, Georgiju - Ojehovši, Makalići, Česnokov, Gaju - Čovčenko, Gliga.

Crvena zvezda: Katić, Mitrović, Blagojević, Matić, Savić, Pisar, Njamculović, Novaković, Burmaz, Radulović, Babić.