SPEKTAKL KAKAV ITALIJA NE PAMTI: Kiša golova, klasa Ibre, pa ludački preokret Intera za slavlje na Đuzepe Meaci!
Romelu Lukaku, Foto: Printskrin/Arena sport

Serija A, 23. kolo:

Ovo se ne gleda svaki dan

Fudbaleri Intera pobedili su večeras kao domaćini u velikom derbiju italijanskog fudbala gradskog rivala Milan sa 4:2, u utakmici 23. kola Serije A.

Milan je bio bolji u prvom poluvremenu, a na San Siru poveo je u 40. minutu golom Ante Rebića na asistenciju Zlatana Ibrahimovića. Švedjanin je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena postigao drugi gol za "roso-nere".

U drugom poluvremenu Inter je zaigrao bolje i izjednačio je u razmaku od tri minuta. U 51. minutu gol je postigao Marcelo Brozović, a zatim je strelac bio Matijas Vesino.

Treći gol za Inter postigao je Stefan de Fraj u 70. minutu. Domaći su u 80. minutu mogli da uvećaju prednost, ali je Kristijan Eriksen iz slobodnog udarca pogodio prečku. Devet minuta kasnije dobru šansu propustio je i Nikolo Barela.

Milan je mogao da izjednači u 90. minutu, ali je Ibrahimović pogodio desnu stativu. ; Tri minuta kasnije Romelu Lukaku je pogodio mrežu i postavio konačan rezultat, za veliku pobedu kojom je Inter preuzeo prvo mesto na tabeli.

Inter je prvi sa 54 bodova, koliko ima i drugoplasirani Juventus, ali i lošiju gol razliku.

Milan je u poslednje dve utakmice bez pobede i posle devetog poraza zauzima 10. mesto na tabeli sa 32 boda.

Petak

Roma – Bolonja 2:3 (1:2) (Densvil 22 autogol, Mkhtarijan 72, c. k. Kristante 80 – Orsolini 16, Berou 26, 51)

Fjorentina – Atalanta 1:2 (1:0)