PENALDO OPRAVDAO NADIMAK: Lacio se razgoropadio, Milan mršavo, dominacija Lećea! Inter prekinuo lošu seriju!

serija a, 22. kolo

Prštalo je na sve strane!

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu Fiorentinu sa 3:0 u 22. kolu Serije A. "Staru damu" je do prednosti doveo Kristijano Ronaldo, koji je nakon igranja rukom igrača Fiorentine, bio siguran izvođač jedanaesterca u 40. minutu.

Prednost je duplirao ponovo Portugalac, koji je izveo još jedan jedanaesterac u 80. minutu.

Konačan rezultat postavio je Matijas de Liht, koji je bio precizan posle asistencije Pola Dibale u 91. minutu.

Juventus se nalazi na prvom mestu na tabeli Serije A, sa 54 boda, dok je Fiorentina na 14. poziciji uz 25 bodova. ; U sledećem kolu "stara dama" će gostovati Veroni, dok će Fiorentina na svom terenu dočekati Atalantu.

Fudbaleri Lacija pobedili su danas na svom terenu SPAL sa ubeljivih 5:1, u utakmici 22. kola italijanske Serije A.

Lacio je golovima Ćira Imobilea, u trećem i 29. minutu, i Felipea Kajseda u 16. i 38. minutu stigao do velike prednosti od 4:0. Na 5:0 povisio je Bobi Adekanje u 58. minutu, a poraz SPAL-a ublažio je Simone Misiroli u 65. minutu. Lacio je upisao 15. pobedu od početka šampionata i trenutno je drugi na tabeli sa 49 bodova, dok je SPAL poslednji sa samo 15 osvojenih bodova.

Fudbaleri Milana prekinuli su niz od tri pobede, pošto su danas odigrali 1:1 sa Veronom. Davide Faraoni je doneo prednost Veroni u 13. minutu, a izjednačio je Hakan Čalhanoglu u 29. Milan je osmi na tabeli italijanskog šampionata sa 32 boda, dok je Verona deveta sa dva boda manje.

Remijem 2:2 završen je meč Atalante i Đenove. Atalanta je trenutno četvrta na tabeli sa 39 bodova, dok je Đenova na 18. poziciji sa 16.

Fudbaleri Lećea pobedili su večeras na svom terenu Torino sa 4:0 u 22. kolu Serije A.

Domaći tim je poveo golom Alesandra Deiole u 11. minutu, da bi prednost duplirao Antonin Barak u 19. minutu. Filipo Falko bio je precizan u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Djanluka Lapadula iz jedanaesterca u 78. minutu.

Fudbaleri Torina su u drugom minutu sudijske nadoknade postigli gol preko Alehandra Belengera, ali je on poništen zbog ofsajda.

Leće se posle ovog kola nalazi na 17. poziciji na tabeli italijanskog prvenstva, sa 19 bodova, dok Torino zauzima 12. mesto sa 27 bodova.

U sledećem kolu fudbaleri Lećea igraće protiv Napolija na gostujućem terenu, dok će Torino dočekati Sampdoriju.

Fudbaleri Intera pobedili su na gostujućem terenu Udineze sa 2:0 u 22. kolu Serije A.

Strelac oba gola za Inter bio je Romelu Lukaku u 64. i 71. minutu.

Utakmica je otvorena sa dve velike prilike za Udineze, ali neprecizni su bili Rodrigo De Paul i Seko Fofana.

U 64. minutu Nikolo Barela je uputio centaršut, a Lukaku šutirao po sredini gola i doneo prednost svom timu.

Samo nekoliko minuta kasnije Interu je dosudjen i jedanaesterac, a siguran izvodjač bio je upravo Lukaku, koji je duplirao vodjstvo.

Imali su fudbaleri Udinezea još tri šanse do kraja meča, ali ih nisu iskoristili, te se rezltat nije menjao.

Inter se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli Serije A, uz 51 bod, dok Udineze zauzima zauzima 15. poziciju sa 24 boda.

U sledećem kolu Inter će na svom terenu dočekati Milan, dok će Udineze gostovati Breši.

SERIJA A - 22. KOLO

Bolonja - Breša 2:1 (1:1) (Orsolini 43, Bani 89 - Toregrosa 36pen)

Kaljari - Parma 2:2 (1:1) (Žoao Pedro 19, Simeone 53 - Kucka 42, Kornelijus 90+4)

Sasuolo - Roma 4:2 (3:0) (Kaputo 7, 16, Đuričić 26, Boga 74 - Džeko 55, Veretu 73pen)

Juventus - Fjorentina 3:0 (1:0) (Ronaldo 40pen, Ronaldo 80, De Liht 90+1)

lacio - SPAL 5:1 (4:0) (Imobile 3, 29, Kaisedo 16, 38, Adekanje 58 - Misiroli 65)

Atalanta - Đenova 2:2 (2:2) (Zapata 12, Iličić 35 - Krišito 19 penal, Sanabrija 33)

Milan - Verona 1:1 (1:1) (Čalhanoglu 29 - Faraoni 13)

Leće - Torino 4:0 (2:0) (Dejola 11, Barak 19, Falko 64, Lapadula 78)