TOTENHEM SRUŠIO SITI: Arsenal opet nije pobedio!

premijer liga, 25. kolo

Završen je fudbalski dan u Premijer ligi

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu Mančester siti sa 2:0 u 25. kolu Premijer lige.

Golove za domaći tim postigli su Stiven Bergvejn u 63. minutu i Heung-Min Son u 71. minutu.

Prvu priliku na utakmici imali su izabranici Pepa Gvardiole, ali je Serhio Aguero pogodio desnu stativu. Nekoliko minuta kasnije ponovo se Aguero našao u šesnaestercu, a nakon prekršaja nad njim Siti je dobio i jedanaesterac.

Ilkaj Gundogan šutirao je sa "bele tačke", ali je Ugo Loris uspeo da odbrani, te se rezultat nije menjao.

U nastavku meča "gradjani" su imali još nekoliko prilika, a u 60. minutu su ostali i sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Oleksandar Zinčenko.

Posle samo tri minuta, Totenhem je stigao do prednosti, kada je Lukas poslao loptu u šesnaesterac,a Bergvejn šutirao u donji desni ugao.

U narednih nekoliko minuta nije bilo šansi ni na jednoj ni na drugoj strani, sve do 71. minuta kada je Son šutirao unutar šesnaesterca i pogodio za 2:0.

"Gradjani" i dalje zauzimaju drugo mesto na tabeli Premijer lige, sa 51 bodom, dok je Totenhem na petoj poziciji s 37 bodova.

U sledećem kolu Totenhem će gostovati Aston Vili, dok će fudbaleri Mančester sitija igrati protiv Vest Hema.

Fudbaleri Barnlija i Arsenala odigrali su danas nerešeno 0:0, u utakmici 25. kola Premijer lige.

Arsenal je deseti na tabeli sa 31 bodom, koliko ima i Barnli na poziciji ispod.

U narednom kolu, fudbaleri Arsenala dočekuju Njukasl, dok Barnli gostuje Sautemptonu.

Premijer liga, 25. kolo:

Barnli – Arsenal 0:0 Totenhem – M. Siti 2:0 (0:0) Bergvajn 60, Son 71

subota:

Lester – Čelsi 2:2 (0:0) Barns 54, Čilvel 64 - Ridiger 46, 71 Bornmut – Aston Vila 2:1 (2:0) Biling 37, Ake 44 - Samata 70 Liverpul – Sautempton 4:0 Okslejd-Čemberlejn 47, Henderson 60, Salah 72, 90 Kristal Palas – Šefild j. 0:1 (0:0) Guaita 49ag. Njukasl – Norič 0:0 Votford – Everton 2:3 (2:2) Masina 10, Perejra 42 - Mina 45+1, 45+4, Volkot 90 Vest Hem – Brajton 3:3 (2:0) Diop 30, Snodgras 45, 57 - Ogbona 47ag., Gros 75, Marej 79 M. Junajted– Vulverhempton 0:0