Atletiko u 90. minutu ispao iz trke za titulu, Barsa pregazila Espanjol, Real joj diše za vratom! (VIDEO)

Primera, 37. kolo

"Jorgandžije" su primile gol u 90. minutu i tako ostale bez šansi za šampionski pehar kolo pre kraja Primere
Objavljeno: 08:06h

Šampionska trka u Primeri spala je na dva slova - Barselonu i Real Madrid, jer je Atletiko posustao i otpao. Levante je šokirao "jorgandžije" u 90. minutu i otpisao ih iz borbe za šampionski pehar, dok se Barselona petardom u gradskom derbiju protiv Espanjola 5:0 osamila na čelu tabele sa bodom prednosti u odnosu na "kraljevski klub" koji je slavio protiv Valensije 3:2. Dok je Mesijeve levice, Barselona ne treba da brine za titulu! (VIDEO) Gaze Katalonci svoje protivnike od kada su ispali iz Lige šampiona, a u poslednja 4 meča imaju gol razliku 21:0. Njihov gradski rival našao im se ni kriv ni dužan na putu i teško je nastradao. Lionel Mesi je evrogolom iz slobodnog udarca načeo mrežu Espanjola i to je bilo sve u prvom poluvremenu. Onda je na scenu stupio Luis Suarez u drugom delu meča sa dva gola u deset minuta. Tačku na susret su stavili Rafinja i Nejmar u nastavku susreta, a posebno je bila lepa akcija kod petog pogotka. Real Madrid je posle prvi 45 minuta vodio 2:0 protiv "slepih miševa", pogocima Ronalda sa ivice šesnaesterca i Benzeme posle loše reakcije jednog od igrača gostiju. Nekadašnji član "kraljevskog kluba", Rodrigo, je smanjio na 2:1, ali je Ronaldo krunisao furiozni kontranapad svojim drugim pogotkom na meču. Ipak, najlepši trenutak na meču bio je sigurno gol Gomeša, koji je poslao pravu bombu u mrežu Reala i postavio konačan rezultat. Atletiko je očigledno platio danak plasmanu u finale Lige šampiona u domaćem šampionatu, iako na početku nije delovalo da će otpisani domaćin šokirati izabranike Dijega Simeonea, jer je Fernando Tores već u 2. minutu doneo prednost "jorgandžijama". No, usledio je veliki preokret tima iz Valensije, Kasadesus je izjednačio posle pola sata igre, a onda kada su igrači gostiju svim snagama napadali ne bi li došli do pobede i ostali u šampionskog trci, sevnila je kontra 2 na 1 na suprotnoj strani i Rosi postiže pobednički gol za domaćina u 90. minutu. Primera, 37. kolo: Nedelja Barselona - Espanjol 5:0 (Mesi 8, Suarez 52, 61, Rafinja 74, Nejmar 83) Selta - Malaga 1:0 (Nolito 31) Eibar - Betis 1:1 (Enrih 73 - Kastro 37) Hetafe - Hihon 1:1 (Šćepović 80 - Alvarez 50) Las Palmas - Atletik Bilbao 0:0 Levante - Atletiko Madrid 2:1 (Kasadesus 30, Rosi 90 - Tores 2) Real Madrid - Valensija 3:2 (Ronaldo 26, 59, Benzema 42 - Rodrigo 55, Gomeš 81) Sosijedad - Rajo Valjekano 2:1 (Ojarzabal 12, Jon 50 - Gera 69) Sevilja - Granada 1:4 (Gonzalez 73 - Kuenka 45+1, 88, Babin 79, El Arabi 85) Viljareal - La Korunja 0:2 (Fajr 32, Perez 57)