RONALDO I DRUŽINA U POLUFINALU: Roma ništa nije mogla odličnom Juventusu!
Ronaldo proslavlja gol, Foto: AP

kopa italija

Lagana pobeda Stare dame

Juventus se plasirao u polufinale italijanskog kupa, pošto je savladao ekipu Rome na svom stadionu sa 3:1.

Utakmica je kompletno pripala izabranicima Mauricija Sarija, koji su od početka kontrolisali stvari na terenu i apsolutno zasluženo slavili. Već nakon prvih 45 minuta je bilo jasno ko će se plasirati među četiri najbolje ekipe, jer je na semaforu pisalo 3:0.

Ronaldo je u 26. minutu načeo goste odličnim udarcem iz neposredne blizine, da bi se dvanaest minuta kasnije Bentakur dobro snašao u šesnaestercu Rome. Tačku na savršeno poluvreme Stare dame stavio je Bonući nakon asistencije Koste.

Roma je u nastavku uspela samo da smanji rezulat preko Čangiza Undera koji je poslao projketil sa ivice kaznenog prostora, a lopta se od leđa Bufona odbila u mrežu Juvea, pa je tako legendarnom golmanu pripisan autogol.

Juventus u polufinalu čeka boljeg iz duela Torino - Milan.