INFARKT FINIŠ LUDOG LONDONSKOG DERBIJA: Bio i crveni karton, i penal, i gol posle celog terena i onda ludnica!
Cezar Aspilikueta postiže drugi gol za Čelsi, Foto: EPA/Andy Rain

Premijer liga, 24. kolo

Sve što fudbal može da nam da, dao nam je na "Stamford Bridžu"

Ludilo u londonskom derbiju, posebno za navijače koji su prelazili iz infarktnog stanja u stanje ekstaze, a na kraju su plakali oni domaći, kojima su plave boje u srcu.

Čelsi i Arsenal odigrali su nerešeno 2:2 u jednom neverovatnom susretu u kome je fudbal ponudio sve ono što može da ponudi - spektakularne golove, penal, crveni karton.

Krenulo je u 26. minutu kada je David Luiz u duelu sa bivšim klubom zaradio direktan crveni karton, jer je kao poslednji igrač odbrane faulirao Ebrahama.

Ipak, čini se da je sudija malo preterao u ovoj situaciji sa direktnim isključenjem, iako je faul za penal postojao što ni sam Brazilac nije negirao, ali svakako nije očekivao crveni karton. Ali morao je na kraju u svlačionicu.

Loptu je uzeo Žoržinjo i pogodio za 1:0.

Izjednačenje se dogodilo praktično ni iz čega, posle kornera za Čelsi lopta je došla do Martinelija koji je pretrčao ceo teren s njom, od svog šesnaesterca do protivničkog i pogodio za izjednačenje, a imao je i sreće da se na sredini Kante okliznuo kada je mogao da mu oduzme loptu zbog predugog fora.

I onda ludnica u poslednjih 10 minuta. Najpre lopta dolazi do Aspilikuete koji je sa peterca nekako nogom ubacuje u mrežu za ogromno slavlje domaćin navijača, ali ono nije potrajalo.

Tri minuta kasnije, Beljerin se nameštao na centaršut, ali mu nikako nije uspevalo pa je odlučio da zalomi u sredinu i šutira na gol levom nogom i učinio je to filigranski precizno, lopta je završila u donjem levom uglu Kepinog gola za ekstazu među navijačima "tobdžija".

Mančester Siti je upisao pobedu na gostovanju Šefild Junajtedu 1:0, ali je do bodova došao na daleko teži način nego što se očekivalo.

"Građani" će nastaviti svoju poteru za Liverpulom bez obzira koliko ona već sada deluje besmisleno.

Trenutak odluke se dogodio u 73. minutu kada je Serhio Aguero De Brujneovu loptu ubačenu u peterac ubacio u mrežu.

Prethodno je Gabrijel Žesus promašio jedanaesterac, tačnije odbranio mu je Henderson.