Pobede milanskih timova: Inter obezbedio Ligu Evrope! (VIDEO)

Serija A, 37. kolo

"Neroazuri" pobedili Empoli, dok su "rosoneri" slavili u Bolonji
Objavljeno: 23:07h

Gradski rivali, Inter i Milan ostvarili su pobede u prvim mečevima pretposlednjeg kola Serije A. "Neroazuri" su trijumfom nad Empolijem 2:1 obezbedili sigurno igranje u Ligi Evrope, dok su "rosoneri" konačno došli i do pobede, bili su bolji od Bolonje 1:0. Mauro Ikardi je u 12 minutu iz naleta bukvalno zakucao loptu pod prečku gostujućeg gola i doneo prednost domaćinu, ali je Pućiareli izjednačio u 37. minutu. Ipak, do odlaska na odmor viđen je još jedan pogodak u mreži Empolija, a on je delo Ivana Perišića koji je odlično ispratio akciju i spremno sačekao odbitak koji je sproveo u mrežu i tako postavio konačan rezultat. Milan je do slavlja u Bolonji došao iz jedanaesterca koji je Karlos Baka pretvorio u pogodak u 40. minutu. Serija A, 37. kolo: Subota Inter - Empoli 2:1 (Ikardi 12, Perišić 40 - Pućareli 37) Bolonja - Milan 0:1 (Baka 40(p)) Nedelja Roma - Kjevo 12.30 Sampdorija - Đenova 15.00 Karpi - Lacio 15.00 Fjorentina - Palermo 15.00 Frozinone - Sasuolo 15.00 Atalanta - Udineze 15.00 Verona - Juventus 20.45 Torino - Napoli 20.45 (Espreso.co.rs)