Majorka ponizila Valensiju, a Betis Sosijedad!

PRIMERA, 20. KOLO

Prštalo na sve strane

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu ekipu Real Sosijedada sa 3:0, u utakmici 20. kola Primere.

Strelci za pobednički tim bili su Borha Iglesijas u 27, Hoakin u 44. i Serhio Kanales u 95. minutu.

Betis je ispisao sedmu pobedu od početka šampionata i trenutno je na 11. mestu na tabeli sa 27 bodova, dok je Sosijedad šesti sa četiri boda više.

U narednom kolu, fudbaleri Betisa gostuju Hetafeu, dok će Sosijedad dočekati Majorku.

Fudbaleri Majorke pobedili su danas na svom terenu ekipu Valensije sa 4:1, u utakmici 20. kola španske Primere.

Majorka je pitanje pobednika na ovom meču rešila posle prvih 45 minuta pošto je već tada stekla tri gola prednosti. Strelci su bili Antonio Rajlo u sedmom i Ante Budimir u 22. i 41. minutu.

Posao Valensiji u drugom poluvremenu bio je dodatno otežan, pošto je Dani Pareho već u 51. minutu zaradio drugi žuti karton.

Na 4:0 povisio je Lago Žunior u 80. minutu, a utešan gol za gostujući tim postigao je Feran Tores dva minuta kasnije.

Majorka je upisala tek petu pobedu od početka šampionata i trenutno je na 17. poziciji sa 18 bodova, odnosno ima tri boda više od Selte koja je prva u zoni ispadanja.

Na drugoj strani, Valensija je sedma na tabeli sa 31 osvojenim bodom.

Fudbaleri Majorke u narednom kolu gostuju Real Sosijedadu, dok će Valensija dočekati Barselonu.

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Selte Vigo odigrali su večeras nerešeno 1:1 u 20. kolu španske Primere.

Gol za Seltu postigao je Rafinja u 56. minutu, dok je izjednačenje iz jedanaesterca doneo Raul Garsija u 76. minutu utakmice.

U prvom poluvremenu Bilbao je stvorio nekoliko dobrih šansi, ali nije uspeo da ih realizuje, te se rezultat nije menjao.

Posle samo deset minuta igre u nastavku, Rafinja je s ivice šesnaestrca šutirao i pogodio u donji desni ugao za vođstvo Selte.

Posle igranja rukom Franciska Beltrana sudija je dosudio jedanesterac, a siguran izvođač bio je Garsija, koji je tako poravnao rezultat.

Do kraja utakmice ni jedna ni druga ekipa nisu imale nove prilike za pogodak.

Bilbao se sada nalazi na osmoj poziciji sa 30 bodova, dok je Selta na 18. mestu sa 16 bodova.

U sledećem kolu Selta će dočekati Eibar, dok će Aletletik Bilbao igrati protiv Espanjola na gostujućem terenu.

Fudbaleri Espanjola pobedili su Viljareal na gostujućem terenu sa 2:1 u 20. kolu španske Primere. Strelci za Espanjol bili su David Lopez u petom i Radul De Tomas u 47. minutu, dok je jedini gol za Viljareal dao Santi Kazorla u 62. minutu.

Samo pet minuta igre bilo je potrebno gostujućim igračima da dodju do vodjstva. Posle kornera reagovao je Lopez i glavom šutirao i donji levi ugao za 1:0.

Posle jedne prilike za izjednačenje usledio je nešto mirniji period igre, ali je početak drugog dela doneo još jedan brzi gol za Espanjol. Ovog puta bio je precizan De Tomas, koji je takodje šutirao glavom.

Posle igranja rukom Havija Lopesa i crvenog kartona, dosudjen je jedanaesterac za Viljareal, a siguran izvodjač bio je Kazorla, koji je tako smanjio zaostatak svog tima.

Do kraja meča Viljareal je imao još dve dobre šanse, ali se rezultat nije menjao.

Fudbaleri Viljareala sada se nalaze na deveto mestu na tabeli, s 28 bodova, dok je Espanjol na 20. poziciji sa 14 bodova.

U sledećem kolu Espanjol će ugostiti Atletik Bilbao, dok će Viljareal igrati protiv Alavesa na gostujućem terenu.

PRIMERA, 20. KOLO:

Petak

Leganes - Hetafe 0:3 (0:3) (Kabrera 12, Njom 21, Haime Mata 33)

Levante - Alaves 0:1 (0:0) (Vidal 67)

Real Madrid - Sevilja 2:1 (0:0) (Kazemiro 57, 69 – De Jong 64)

Osasuna - Valjadolid 0:0

Eibar - Atletiko Madrid 2:0 (1:0) (Burgos 10, Ekspozito 90)

Majorka - Valensija 4:1 (3:0) (Railjo 7, Budimir 22, 41, Dani Rodrigez 79 - Feran Tores 82)

Betis - Real Sosijedad 2:0 (2:0) (Borha Iglesijas 27, Hoakin 44)