Ovaj mali nije normalan: Haland na debiju upisao het-trik, Borusija od 1:3 do 5:3!
Erling Haland je na debiju postigao het-trik, Foto: EPA

bundesliga, 18. kolo

Utakmicama 18. kola nastavljena je nemačka Bundesliga nakon mesec dana pauze.

Fantastičan meč odigrali su Augzburg i Borusija iz Dortmunda, gde je gost odneo pobedu rezultatom 5:3 (0:1).

Junak ovog susreta je mladi Erling Haland koji je pre samo nekoliko nedelja stigao u Dortmund, a već na debiju je postigao het-trik.

Talentovani napadač je u 56. minutu zamenio Piščeka i za 23 minuta postigao het-trik i time potpuno preokrenuo tok meča. Haland je na asistenciju Sanča u 59. minutu sjajno gađao u dalji ugao čime je smanjio na 3:2.

Sančo je u 61. minutu izjednačio na 3:3, dok je Haland u 70. pogodio za preokret Dortmunda. Azar je sve uradio i na kraju je nesebično dodao loptu do Norvežanina. Haland se tu nije zaustavio. Sjajno je istrčao kontru i šutem po zemlji matirao golmana Augzburga.

Filip Kostić je asistirao u pobedi Ajntrahta
Filip Kostić je asistirao u pobedi Ajntrahta foto: EPA/ Ronald Wittek

U velikoj pobedi Ajntrahta nad Hofenhajmom 2:1 (1:0), Mijat Gaćinović i Filip Kostić su bili asistenti i jedni su od najzaslužnijih za trijumf tima iz Frankfurta kojem ove sezone baš i ne cvetaju ruže.

BUNDESLIGA, 18. KOLO

Subota:

Hofenhajm – A. Frankfurt 1:2 (0:1) (Stafilidis 48 - Dost 18, Čendler 62)

F. Diseldorf – V. Bremen 0:1 (0:0) (Moisander 67)

Majnc – Frajburg 1:2 (0:2) (Mateta 82 - Čang-Hun 28, Petersen 41)

Augsburg – B. Dortmund 3:5 (1:0) (Niderlehner 34, 55, Rihter 46 - Brandt 49, Haland 59, 70, 79, Sančo 61)

Keln – Volfsburg 3:1 (2:0) (Kordoba 22, 45+2, Hektor 62 - Stefen 66)