JOVIĆ OSVOJIO PRVI TROFEJ U KRALJEVSKOM KLUBU: Real posle penala srušio Atletiko i osvojio Superkup!

šampioni

Luka Jović je duel počeo kao starter i odigrao 83 minuta

Objavljeno: 22:24h

Real Madrid je savladao Atletiko Madrid u meču koji je odlučivao pobednika Superkupa Španije.

U meču koji se igrao u Saudijskoj Arabiji odlučivali su penali pošto je posle 120 minuta rezultat bio 0:0.

Real je tokom svih 120 minuta imao inicijativu, veći posed i broj udaraca, ali je samo u nekoliko situacija ozbiljnije zapretio.

Federiko Valverde je u 67. minutu bio blizu pogotka, na asistenciju Luke Jovića, da bi potom Rodrigo u nadoknadi vremena i produžetku mogao da savlada Jana Oblaka.

Na drugoj strani, sastav Čola Simeonea je šansu čekao iz kontra-napada i takva igra donela je Jorgandžijama dve prave prilike.

Alvaro Morata je propustio prvu u 80. minutu, a Anhel Korea drugu u poslednjim trenucima drugog produžetka, kad je Simeoneov tim mogao da kruniše brojčanu nadmoć zbog isključenja Valverdea u 116. minutu.

Na kraju su osvajača Superkupa rešavali penali.

Prvi je šutirao Karvahal. Poveo je Real 1:0, da bi Saul Njigez promašio prvi šut. Rodrigo je u sledećoj seriji takođe bio precizan, da bi Kurota zaustavio šut Tomasa.

Treća serija donela je novi gol za Real, precizan je bio Modrić, a prvi gol za Atletiko postigao je Tripijer.

Poslednji jedanaesterac šutirao je Serhio Ramos, koji je postavio konačan rezultat i rešio pitanje pobednika.

Luka Jović je duel počeo kao starter i odigrao 83 minuta. Srpski napadač je u prvom poluvremenu bio u potpunosti neprimetan, da bi u drugom imao dve šanse, pored pomenutog dodavanja ka Valverdeu.