SERHIO AGUERO - NAJBOLJI U ISTORIJI: Siti pregazio Aston Vilu sa čak 6:1!
Serhio Aguero, Foto: AP/Nick Potts

premijer liga, 22. kolo

Fudbaleri Mančester sitija su deklasirali Aston Vilu sa 6:1 (3:0) u 22. kolu Premijer lige.

Neverovatnu takmicu je odigrao Serhio Aguero, koji je postigao tri gola i zabeležio jednu asistenciju.

Argentinac je u 18. minutu omogućio Rijadu Mahrezu da se upiše u strelce, a reprezentativac Alžira je svega šest minuta kasnije upisao svoj drugi pogodak.

Velikih 3:0 je bilo već u 28. minutu kada je Aguero ponovo zatresao mrežu protivnika i tako prestigao Anrija na večnoj listi najboljih stranih strelaca u Premijer ligi u istoriji sa 176 golova.

1⃣7⃣6⃣... and counting?!

Објава коју дели Premier League (@premierleague) дана

Do kraja poluvremena precizan je bio i Gabrijel Žezus. Serija golova je nastavljena u 57. minutu, pogotkom Aguera, koji je het-trik kompetirao u 81. minutu.

Počasni pogodak za Aston Vilu je postigao El-Gazi iz penala u nadoknadi vremena utakmice.

Premijer liga, 22. kolo:

Nedelja:

Bornmut – Votford 0:3 (0:1) (Dukure 42, Dini 65, Pereira 90+3)

Aston Vila – Mančester siti 1:6 (0:4) (Mahrez 18, 24, Aguero 28, 57, 81, Gabrijel Žezus 45+1 - El Gazi 90+1p)