OBAMEJANG POGODIO, PA POCRVENEO: Palas zadovoljniji bodom, Lester poražen, Čelsi i Junajted slavili!
Obamejang je zaradio crveni karton, Foto: AP

premijer liga, 22. kolo

Fudbaleri Kristal Palasa i Arsenala remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u 22. kolu Premijer lige.

Izabranici Mikela Artete nisu uspeli da dođu do dve vezane pobede u Premijer ligi prvi put još od samog početka sezone.

Arsenal je poveo u 12. minutu preko Obamejanga, na asistenciju Lakazeta. Igralo se mirno i bez prilika do 54. minuta kada ja Aju uz dosta sreće savladao Lena i izjednačio na 1:1.

Obamejang je u 65. minutu napravio glupost za koju je kažnjen crvenim kartonom i to posle gledanja VAR-a, pošto ga je sudija prvo "častio" samo sa žutim.

Arsenal je ostao sa igračem manje, ali je uprkos tome imao dve odlične prilike da dođe do pobede do kraja meča, međutim ostalo je 1:1.

Luka Milivojević nije igrao na ovom meču zbog crvenog kartona koji je zaradio na utakmici FA Kupa.

Fudbaleri Lestera izgubili su od Sautemptona sa 2:1 u terminu od 16 časova.

Lester je vodio golom Denisa Preta, a preokret gostima doneli su Stjuart Armstrong i Dani Ings. Lester je u 90. minutu izjednačio, ali je gol Džonija Evansa poništen.

Lester je drugi sa 45 bodova, 13 manje od vodećeg Liverpula, koji ima i dve utakmice manje.

Ubedljive pobede ostvarili su Mančester junajted i Čelsi. Junajted je sa 4:0 bio bolji od Noriča, dok je Čelsi rezultatom 3:0 pobedio Barnli. Vulverhempton i Njukasl igrali su nerešeno 1:1, dok je Everton sa 1:0 pobedio ekipu Brajtona.