RAJKOVIĆ JUNAK REMSA: Srbin sjajan na golu, odbranio odlučujući penal i izborio polufinale Kupa posle 12 godina!
Odbrana Predraga Rajkovića, Foto: Youtube / Printscreen

liga kup francuske

Predrag Rajković je najbolji srpski golman!

Ova rečenica koja se stidljivo provlačila po mozgu svih ljubitelja fudbala u poslednje vreme, sada može da se izgovori jasno i glasno...

Rems se plasirao u polufinale Liga kupa Francuske pošto je nakon izvođenja penala bio bolji od Strazbura - 0:0 (4:2).

Rajković je u regularnom delu meča imao fantastičnih 5 odbrana, a početkom drugog poluvremena je zaradio aplauze celog stadiona kada je sprečio pogodak Fofane.

Pred kraj meča je Fofana bio ponovo u glavnoj ulozi, ali se stativa isprečila i bila saveznik Remsu.

Onda su na red došli penali, a Rajković je u četvrtoj seriji ukrotio jedan udarac i slavlje je moglo da počne.

Ovo je bivšem golmanu Crvene zvezde bila 20. zvanična utakmica otkako je stigao u Rems i 12. put da je sačuvao mrežu.