DERBI LONDONA PRIPAO ČELSIJU NAKON PREOKRETA: Pobede Sitija i Liverpula u senci VAR-a! Opet!
Ejbraham slavi pobedu, Foto: EPA

premijer liga, 20. kolo

Odigran je derbi meč 20. kola Premijer lige između Arsenala i Čelsija.

Veliki praznik fudbala pripao je Čelsiju nakon spektakularnog preokreta u finišu meča.

Arsenal je prvi stigao do pogotka, već u 12. minutu igre kada je Obamejang iskoristio smušenost odbrane i glavom savladao Kepu.

U nastavku se činilo da tim Mikela Artete drži sve konce u rukama i ide ka trijumfu, međutim poslednjih desetak minuta meča donelo je pravu dramu.

Igrao se 83. minut kada je golman "tobdžija" Bernd Leno napravio kardinalnu grešku i promašio loptu koju je trebao da izboksuje, a ona je pala pravo na nogu Žoržinju koji je bez problema smešta u mrežu za 1:1.

Svega par minuta kasnije desio se i konačan preokret. Nakon ubitačnog kontranapada "plavaca" Ejbraham je postigao novi pogodak u dresu Čelsija i tako doneo veliku pobedu svojoj ekipi.

Čelsi sa nova tri boda ide na poziciju 4 sa 35 osvojenih bodova, dok se ponor Arsenala nastavlja i uprkos novom treneru.

Fudbaleri Liverpula savladali su Vulvse sa 1:0.

Meč je ostao u senci kontroverzi u prvom poluvremenu, kada je dva puta morao da se konsultuje VAR.

Sadio Mane je u 42. postigao pogodak posle asistencije Adama Lalane, a tada je reagovao VAR i pala je odluka da Lalana nije igrao rukom.

Nekoliko minuta kasnije VAR je ponovo zaplesao , posle pogotka Neta za izjednačenje.

Posle dužeg pregledanja snimka odlučeno je da je desni bek Đoni b io u milimetarskom ofsajdu, pa je gol Vulvsa poništen.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na svom terenu Šefild junajted sa 2:0, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Tim iz Šefilda poveo je u 29. minutu golom Lisa Musea, ali je sudija posle upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda poništio pogodak.

Aktuelni šampion poveo je u 52. minutu golom Serhija Aguera, a pobedu je obezbedio Kevin De Brujne golom u 82. minutu.

Mančester siti je ostvario 13. pobedu u ligi i treći je na tabeli sa 41 bodom, jednim manje od drugoplasiranog Lestera. Prvi je Liverpul sa 55 bodova, ali i utakmicom manje od prvih rivala.

Šefild junajted je u poslednje dve utakmice bez pobede, a posle petog poraza zauzima osmo mesto na tabeli sa 29 bodova.