TO JE PRAVI OLD FIRM: Džerard i Rendžers srušili Seltik u gostima prvi put nakon 2010. godine!
Stiven Džerard, Foto: Youtube / Printscreen

premijer liga škotske, 20. kolo

U 20. kolu škotske Premijer lige odigran je čuveni derbi "Old Firm" između Seltika i Rendžersa.

Stiven Džerard i Rendžers na "Seltik parku" srušili domaću ekipu rezultatom 2:1, za prvu pobedu na tom stadionu od 2010. godine.

Rajan Kent doveo je svoj tim u vođstvo u 36. minutu, da bi izjednačio Odson Eduard nedugo nakon toga.

Drugi gol za Rendžers, postigao je Nikola Katić u 56. minutu, što se kasnije ispostavilo kao i ključni momenat na utakmici.

Seltik je promašio jedanaesterac pri rezultatu 0:0, kada je sjajno Mekgregor pročitao šut Kristija.

Ovakav spektakl, nije mogao da prođe i bez crvenog kartona, koji je zaradio Alfredo Morelos u šestom minutu nadoknade zbog simuliranja.