PRAVDA JE ZADOVOLJENA: Siti vodio sa 2:0, pa izgubio! Ederson ostavio tim na cedilu, Vulvsi iskoristili poklon!
Adama Traore postiže prvi gol za Vulvse, Foto: EPA/Peter Powell

Premijer liga, 19. kolo

Utakmica zbog kakvih volimo Premijer ligu

Objavljeno: 22:53h

Brutalan meč u Vulverhemptonu u okviru božićnog, 19. kola Premijer lige. Domaći "Vukovi" slavili su nad Mančester Sitijem sa 3:2 (0:1) i tako posle velikog preokreta napravili veliki korak u borbi za Evropu kojoj streme ove sezone.

Prvi detalj koji valja izdvojiti, i koji je u velikoj meri obeležio ovaj meč bio je crveni karton za golmana Sitija gostiju Edersona, koji je kao poslednji igrač odbrane napravio faul i potpuno zasluženo poslat u svlačionicu.

Englezu jamajkanskog porekla prvi udarac sa bele tačke odbranio je Rui Patrisio, ali je par fudbalera domaćeg sastava prerano ušlo u kazneni prostor, pa je kazneni udarac morao da bude ponovljen.

Ponovo je lopti prišao Sterling, iako je Pep Gvardiola zahtevao promenu izvođača, a Portugalac je opet intervenisao, ali nije imao sreću da loptu uhvati ili odbije u korner.

Usledila je scena kakvu Premijer liga ne pamti, lopta se posle tog ponovljenog penala ipak odbila Sterlingu, koji ju je ubacio u nebranjenu mrežu, jer je Patrisio još ležao.

U drugom poluvremenu, iako sa igračem manje, Siti je ponovo preko Sterlinga duplirao prednost u 50. minutu. De Brujne mu je asistirao, a ovaj maestralno utrčao u šesnaesterac i prevario nemoćnog Patrisija.

Kada je delovalo da su Vulvsi u nokdaunu, dogodio se neverovatan preokret.

Prvo je pet minuta kasnije Adama Traore sa 20 metara zakucao loptu u donji deo mreže nemoćnog Klaudija Brava, koji je ušao u igru umesto već pomenutog Edersona.

U 82. minutu domaćin je došao do zasluženog izjednačenja preko Raula Himeneza, a na asistenciju Traorea.

A, u 90, dogodio se hladan tuš za aktuelnog šampiona, pošto je Met Doerti odigrao veoma lep dupli pas sa Himenezom, posle kog je pogodio malu mrežu šutem po zemlji.

Zbog ovog poraza, Siti sada zaostaje već 14 bodova za Liverpulom, koji pritom ima meč manje, dok je Vulvsima pobeda donela petu poziciju, samo dva boda iza četvrtoplasiranog Čelsija, a po jedan ispred Totenhema i Šefilda, kao i dva ispred Mančestera.

Četvrtak:

Totenhem - Brajton 2:1 (0:1) (Kejn 53, Dele Ali 72 - Vebster 37)

Aston Vila - Norič 1:0 (0:0) (Hurihejn 64)

Bornmut - Arsenal 1:1 (1:0) (Gosling 35 - Obamejang 64)

Čelsi - Sautempton 0:2 (0:1) (Obafemi 31, Redmond 73)

Kristal palas - Vest Hem 2:1 (0:0) (Kujate 68, Aju 90 - Sondgras 57)

Everton - Barnli 1:0 (0:0) (Kalvert-Levin 80)

Šefild junajted - Votford 1:1 (1:1) (Norvud 36 penal - Delofeu 27)

Mančester junajted - Njukasl 4:1 (3:1) (Marsijal 24, 51, Grinvud 36, Rašford 41 - Longstaf 17)

Lester - Liverpul 0:4 (0:1) (Firmino 31, 75, Milner 71, Arnold 78)

Petak:

Vulvs - Mančester Siti 3:2 (0:1) (Traore 55, Himenez 82, Doerti 90 - Sterling 25, 50)