ZANOSNI FUDBAL JUNAJTEDOVIH BEBA: Anćeloti krenuo sa pobedom - Čelsi poražen od Svetaca!
Šok na Stamford Bridžu, Foto: EPA/Peter Powel

Premijer liga, 19. kola:

Kristal Palas Luke Milivojevića pobedio Vest Hem

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras Njukasl sa 4:1 u 19. kolu Premijer lige.

Izabranici Ole Gunara Solšera stigli su do preokreta uz dva gola Antonija Marsijala, dok su po jedan postigli Markus Rašford i Mejson Grinvud.

Njukasl je na gostujućem terenu poveo već u 17. minutu a strelac je bio Metju Longstaf. "Crveni đavoli " su vrlo brzo došli do rezultatskog izjednačenja pošto je Marsijal pogodio u 24. minutu na asitenciju Andreasa Pereire. ; Samo 12 minuta kasnije, Junajted je stigao i do potpunog preokreta, pošto je sjajan gol postigao Grinvud, da bi u 41. minutu precizan bio i Markus Rašford.

Mladi fudbaler je šutirao glavom u svoj bliži ugao na asistenciju Van-Bisake i doneo prednost od 3:1.

Pitanje pobednika i definitivno je rešeno u 51. minutu kada je Marsijal postigao svoj drugi gol u večerašnjoj utakmici. On je istrčao kontru i pored golmana i dvojica fudbalera Njukasla uspeo da pogodi za konačnih 4:1.

Fudbaleri Mančester junajteda trenutno se nalaze na sedmoj poziciji na tabeli Premijer lige sa 28 poena, dok je Njukasl na desetom mestu, uz 25 poena.

U sledećem, 20. kolu engleskog šampionata, Junajted će gostovati Barnliju, dok će Njukasl ugostiti Everton.

Prvi dan "Boksing deja" nam je priredio veliko iznenađenje na Stamford Bridžu, gde je Sautempton savladao Čelsi sa 2:0 u 19. kolu Premijer lige.

Obafemi je šokirao domaće navijače u 31. minutu, kada je maestralno iskoristio dodavanje Hojberga. Probao je Čelsi da se vrati u meč, ali umesto da izjednačenje primio je novi gol. Sveci su sačekali svoju priliku posle kontranapda i suruovo kaznili Plavce. Idealno su istrčali gostujuči fudbaleri, kojima je pomogao Kante neopreznim dodavanjem ka Redmondu, koji je postavio konačan rezultat.

Karlo Anćeloti je pobedom otpočeo svoju karijeru u Evertonu, koji je pobedio Barnli na Gudison Parku minimalnim rezultatom.

Gol odluke je postigao Kalvert Luin u 80. minutu posle asistencije Sidibea.

Pored legendarnog italijanskog stručnjaka svoj debi je danas zabeležio Milkel Arteta. Doskorašnji pomoćnik Pepa Gvardiole je po prvi put u karijeri vodio neki tim kao glavni trener. Ipak, Arsenal nije uspeo da savlada Bormnut, koji je vrlo lako mogao do sva tri boda, ali je na kraju bilo 1:1.

Gosling je Bormuntu doneo prednost u 35. minutu, pošto se najbolje snašao u kaznenom prostoru Tobdžija, a Arsenal je došao do izendačenja u 64. minutu, kada je Obamejang uspeo da 'ugura' loptu u mrežu i donese bod svom timu.

Ovo je 12. pogodak za napadača Arsenala, koji se nalazi na drugom mestu liste strelaca, iza Vardija (17 golova).