DE HEA SE OBRUKAO ZA CEO ŽIVOT, VILIJAN SRUŠIO TOTENHEM: Son divljao i dobio crveni karton!
De Hea je napravio veliki kiks, Foto: AP

Premijer liga, 18. kolo:

Buran dan iza nas

Fudbaleri Votforda pobedili su danas na svom terenu Mančester junajted sa 2:0, u utakmici 18. kola Premijer lige.

Votford je poveo u 50. minutu golom Ismaila Sara, posle greške golmana Davida De Hee. Pobedu je obezbedio Troj Dini u 54. minutu iz penala.

Posle skoro tri meseca u tim Junajteda se vratio Pol Pogba. On je u igru ušao sa klupe u 64. minutu i to je njegova sedma utakmica u ovoj sezoni. On je poslednji put igrao u septembru, a od tada je pauzirao zbog povrede skočnog zgloba i bolesti. Votford je ostvario tek drugu pobedu u Premijer ligi i poslednji je na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i pretposlednji Norič.

Mančester junajted je pretrpeo peti poraz i zauzima osmo mesto sa 25 bodova.

Fudbaleri Čelsija pobedili su u londonskom derbiju na gostujućem terenu Totenhem sa 2:0, u utakmici 18. kola Premijer lige.

Dvostruki strelac bio je Vilijan. Prvi gol postigao je u 12. minutu, a konačan rezultat postavio je iz penala u četvrtom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Totenhem je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je u 62. minutu Son dobio crveni karton zbog šutiranja Antonija Rudigera.

Tokom utakmice spiker na stadionu upozorio je navijače zbog rasističkog ponašanja, a čini se da je meta bio Rudiger.

Čelsi je prekinuo niz od dva poraza, pa posle 10. prvenstvene pobede zauzima četvrto mesto na tabeli sa 32 boda.

Totenhem je prekinuo niz od dve pobede, sada ima šest poraza i sedmi je na tabeli sa 26 bodova.

Subota:

Everton - Arsenal 0:0 Aston Vila – Sautempton 1:3 (0:2) Griliš 75 – Ings 21, 51, Stivens 31)

Bornmut – Barnli 0:1 (0:0) (Rodriges 89)

Brajton - Šefild j. 0:1 (0:1) (Mekbarni 23)

Njukasl - Kristal Palas 1:0 (0:0) (Almiron 83)

Norič – Vulverhempton 1:2 (1:0) (Kantvel 17 – Sais 60, Himenes 81)

Mančester siti - Lester 3:1 (2:1) (Mahrez 30, Gindoan 43p, Žezus 69 - Vardi 22)