FUDBALSKE ČAROLIJE DUŠANA TADIĆA: Asistencija, pa udarac špicem koji cepa mrežu - Ajaks je demolirao Hag!
Dušan Tadić, Foto: Printskrin

briljira

Odlična partija reprezentativca Srbije

Dušan Tadić je u petak proglašen za najboljeg srpskog fudbalera u 2019. godini, a dva dana kasnije kapiten Ajaksa je to dokazao i na terenu.

Ponovo je odigrao mastralnu utakmicu i vodio Kopljanike do ubedljive pobede nad Den Hagom od 6:1 u 18. kolu holandskog prvenstva.

Tadić je meč završio sa golom i asistencijom. Ajaks je posle prvih 45 minuta imao prednost od 4:0, a Dule je bio asistent za četvrti pogodak, koji je u gol pretvorio Gravenberh.

Usledila je prava majstorija Tadića u 48. minutu, kada je majstorski, špicem pocepao mrežu Den Haga.

Najbolji srpski igrač ove sezone na svom kontu ima osam golova i 13 asistencija u holandskom prvenstvu.