LIVERPUL JE PRVAK SVETA: Meč za pamćenje, fenomenalni Flamengo slomljen tek u produžetku!

istorijska titula!

Junak je bio Roberto Firmino!

Objavljeno: 21:09h

Fudbaleri Liverpula postali su prvaci sveta pobedom nad Flamengom u Dohi rezultatom 1:0 i to posle produžetaka!

Brazilski velikan je pružio sjajan otpor šampionu Evrope, imao i svoje šanse, ali nije mogao do iznenađenja.

1 / 4 Foto: AP

Meč je bio uzbudljiv od prvog minuta, a na kraju regularnog dela desila se i jedna buzarna situacija. Rafinja je startovao sa leđa na ivici kaznenog nad Maneom, sudija Al Jasim je konsultovao VAR jer nije bio siguran da li je bio penal ili slobdan udarac. i na kraju odlučio - da faula nije ni bilo!

Otišlo se u produžetke, a u devetom minutu nastavka Roberto Firmino je postigao gol posle sjajne kontre i kombinacije sa Maneom.

Liverpulu je ovo prva svetska titula u istoriji!