BUFON STIGAO MALDINIJA I SPEKTAKULARNI GOL RONALDA: Nebeskim skokom umalo preskočio čuvara za pobedu Juventusa!
Kristijano Ronaldo postiže gol, Foto: EPA/Luca Zennaro

Serija A, 17. kolo

"Stara dama" nastavlja svoju šampionsku trku sa Interom

Juventus je izvojevao pobedu u Đenovi nad Sampdorijom 2:1 u večeri kada je Đanluiđi Bufon napravio ogromno dostignuće i izjednačio rekord Paola Maldinija po broju nastupa u italijanskom prvenstvu.

Legendarni golman "stare dame" je protiv Sampe upisao svoju 647. utakmicu u Seriji A.

Vođstvo gostima iz Torina je doneo Paulo Dibala, ali je izjednačio u 19. minutu Đanluka Kaprari.

Međutim, u samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 45. minutu dogodio se najspektakularniji momenat na utakmici i sigurno jedan od najlepših golova, a njegov realizator je niko drugi do Kristijano Ronaldo.

Portugalac je od ranije poznat po neverovatnom odrazu i nebeskom skoku, ali je sada prevazišao sam sebe, pošto je delovalo da je, ne nadskočio, nego preskočio direktnog rivala i zatresao mrežu.

Taj rezultat je ostao na snazi do samog kraja utakmice.

U drugom meču večeri Sasuolo je takođe u gostima pobedio Brešu 2:0 golovima Traorea i Kaputa.